×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. decembris, 2012
Drukāt

Skolas 12.klašu skolēnu pavasara brīvlaiku varēs noteikt patstāvīgi

Lai kompensētu laiku, kuru 12.klases skolēns pavadīs, kārtojot centralizēto angļu valodas eksāmenu laikā, kad citiem skolēniem būs pavasara brīvlaiks, skolas varēs patstāvīgi lemt par vienu nedēļu ilgām pavasara brīvdienām 12.klases skolēniem, izvēloties starp diviem piedāvātajiem variantiem, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Ministrija ierosinājusi, ka centralizētais angļu valodas eksāmens 2013.gadā kārtojams martā, līdz ar to nākamgad eksaminācijas sertifikātus varētu izsniegt par nedēļu ātrāk nekā šogad.

Paredzēts, ka skolas varēs izvēlēties vienu no ministrijas piedāvātajiem risinājumiem, kad 12.klašu skolēniem nosakāmas pavasara brīvdienas.

Lai 12.klašu skolēniem kompensētu laiku, kas pavadīts centralizētā angļu valodas eksāmena kārtošanā, IZM piedāvā 12.klašu skolēnu brīvlaiku noteikt no 2013.gada 19. līdz 25.martam vai no 2013.gada 2. līdz 8.aprīlim.

Par šādām izmaiņām valdība lems otrdien, 11.decembrī.

Šī ir viena no izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa ierosinātajām izmaiņām izglītības jomā, kas paredzēta, lai skolēniem atvieglotu noslodzi eksāmenu laikā, sniedzot iespēju ātrāk saņemt vidējās izglītības sertifikātus, lai persona savlaicīgi varētu iesniegt izglītības dokumentus kādā no ārvalstu augstskolām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+