Sabiedrība

Skolniece sūdzas premjeram par sabrukušiem ceļiem0

Foto-LETA

Pērn iedzīvotāji valdībai, premjeram un Valsts kancelejai rakstījuši vairāk nekā iepriekšējos gadus – saņemti vairāk nekā trīs tūkstoši vēstuļu, aģentūra BNS uzzināja Valsts kancelejā.

Pagājušajā gadā no iedzīvotājiem saņemtas 3056 vēstules, 2011.gadā – 2626, bet 2010.gadā iedzīvotāji pauduši savus ierosinājumus un domas par valsti 2898 vēstulēs.

Šogad viena no pēdējām vēstulēm, kuru saņēmis premjers, ir no desmitgadīgās Loretas Vecpiebalgā, kas gaida arī valdības vadītāja atbildi. 4.klases skolniece Loreta premjeram raksta par ceļa briesmīgo stāvokli, kādu varot redzēt tikai filmās par karu. “Jūs pat nevarat iedomāties! Pagājušajā nedēļā, kad mēs braucām uz latviešu valodas olimpiādi Priekuļos, autobuss vienā bedrē tā palēcās, ka es izkritu no sēdekļa,” bedraino un sabrukušo ceļu raksturo meitene.

“Jūs varētu atbraukt pie mums uz skolu un pats visu apskatīties. Ja jums pēkšņi ir bail salauzt mašīnu uz tā ceļa, varat atlidot ar helikopteru. Pie mums lidlauka nav, taču helikopters varētu nosēsties skolas sporta laukumā,” aicina bērns.

Valsts kancelejā aģentūrai BNS norādīja, ka pašlaik premjers ir pieprasījis Satiksmes ministrijai informāciju par ceļu stāvokli Latvijā un vēlas redzēt īstermiņa un ilgtermiņa plānu, kas tiks darīts. Tad arī būšot atbilde par ceļu Vecpiebalgā.

LA.lv