×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. oktobris, 2013
Drukāt

“Skonto” stadiona izsole nenotiks

skontost

25.oktobrī plānotā “Skonto” stadiona izsole nenotiks – līdz šim brīdim neviens investors oficiāli vēl nav reģistrējies un nav iemaksājis nepieciešamo drošības naudu, lai piedalītos izsolē, tādēļ plānoto izsoli nolemts atcelt, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja problemātisko aktīvu pārvaldītājas AS “Reverta” Komunikācijas un mārketinga direkcijas vadītāja Marita Ozoliņa.

Lai arī iepriekš bija vērojama aktīva interese par izsoli, neviens pircējs tomēr līdz šodienas pēcpusdienai nav pieteicies. Lai to izdarītu, investoriem bija nepieciešams reģistrēties izsolei, pārskaitot tās rīkotāja SIA “NIF Projekts 5” norēķinu kontā nodrošinājuma naudu jeb 10% no nekustamā īpašuma noteiktās vērtības. “Skonto” stadiona gadījumā tas ir 1,25 miljoni eiro (0,875 miljoni latu).

“Rīkojot izsoli, centāmies uzrunāt un informēt iespējami plašu interesentu loku. Tagad apsvērsim citas pārdošanas formas un iespējas. Taču, ņemot vērā objekta izdevīgo atrašanās vietu un ģeogrāfisko novietojumu, izsoles atcelšanu neuzskatām par neveiksmi, jo objekta vērtība nemazināsies. Tā pat varētu pieaugt, ko noteiks nekustamo īpašumu tirgus attīstība un pircēju finansiālās iespējas,” skaidroja Ozoliņa.

Informācija par stadiona “Skonto” tālākajiem pārdošanas plāniem būs atrodama “Revertas” mājaslapā “www.reverta.lv”.

“Skonto” stadionu jau divus gadus parādsaistību dēļ ir pārņēmis lielākais nodrošinātais kreditors “Reverta”. Izsoles sākuma cena tika noteikta 12,5 miljoni eiro(8,75 miljoni latu).

Pārdodamo īpašumu veido zemes gabals, uz kura atrodas daudzfunkcionāla sporta halle, stadions un noliktava 34 906 kvadrātmetru platībā, kā arī trīs neapbūvēti zemesgabali attiecīgi 4337 kvadrātmetru, 4300 kvadrātmetru un 2390 kvadrātmetru platībā.

Savulaik “Parex bankas” kreditētais projekts paredzēja stadiona “Skonto” iegādi un attīstību. Ilgstošu kredītsaistību nepildīšanas dēļ 2011.gadā objektu pārņēma lielākais nodrošinātais kreditors – “Reverta”, kuras uzdevums ir atgūt “Parex bankas” kādreiz izsniegtos kredītus un atmaksāt tos valstij. Lai atbalstītu sporta profesionāļus un entuziastus Latvijā, vienlaikus ar stadiona pārņemšanu “Reverta” noslēdza vienošanos par stadiona izmantošanu futbola spēlēm līdz 2013.gadam.

AS “Reverta” ir lielākais problemātisko aktīvu pārvaldītājs Baltijas valstīs. Kopš 2010.gada 1.augusta līdz 2013.gada 30.jūnijam jūnijam “Reverta” no problemātisko aktīvu izstrādes un pārdošanas ir atguvusi vairāk nekā 460 miljonus eiro (322 miljonus latu).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+