×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
27. februāris, 2015
Drukāt

Latvijas futbols – vēl ne pilnīgi tīrs, taču uzlabojumi būs

afc.co.ukafc.co.uk

Pilnīgas pārliecības, ka Latvijas futbola čempionāts beidzot būs godīgs un bez sarunātām spēlēm, nav, tomēr uzlabojumi būs – tā uzskata Latvijas Futbola federācijas ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis.
Virslīgā dalībnieku skaits samazinājies no desmit līdz astoņām komandām, jo Daugavpils “Daugava” un Rīgas “Daugava” nesaņēma licenzes un turnīrā startēt nevarēs. Abas komandas tika turētas aizdomās saistībā ar spēļu sarunāšanu, Daugavpilī pat tika aizturēti vairāki cilvēki un šīs lietas izmeklēšana turpinās. Tāpat pagājušajā sezonā vairākkārt ļoti aizdomīgi spēlēja FC “Jūrmala”, kas virslīgā palika pēdējā un zaudēja vietu stiprāko sabiedrībā.
Atbrīvošanās no “netīrajām” komandām ļauj cerēt, ka Latvijas čempionāts kļūs godīgāks. “Patīkami, ka par šīm komandām vairs nebūs jautājumu. Tomēr nav pārliecības, ka viss notiks tīri,” atzīst virslīgas izpilddirektors Emīls Latkovskis. “Sarunātās spēles ir visas pasaules problēma. Kriminālie grupējumi, kas uzrunāja šīs komandas, var vērsties pie citām, tāpēc jābūt modriem. Latvija ar savu algu līmeni sportā pret vidējo valstī vienmēr būs riska grupā. Taču mēs strādājam, un pret krāpniekiem ir nulles tolerances politika.”
Arī Mežeckis priekā nesit plaukstas: “Visur notiek manipulācijas ar rezultātiem. Nav garantiju, ka dzīvosim ideālā vidē, taču noteikti būs pārmaiņas uz labo pusi. Mums ir saraksts ar aizdomīgiem spēlētājiem, esam par to informējuši arī klubu vadītājus. Domāju, ka šie futbolisti paši zina, ar ko nodarbojušies.”
Latvijas čempionāts startēs 13. martā. Ziemas kausā triumfēja “Skonto”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+