Sports
Citi sporta veidi

Skrējēja Semenja apsūdz IAAF: Pret mani izturējās kā pret dzīvnieku0


Kastera Semenja vaino IAAF necilvēcīgā attieksmē pret sportistēm ar paaugstinātu testosterona līmeni.
Kastera Semenja vaino IAAF necilvēcīgā attieksmē pret sportistēm ar paaugstinātu testosterona līmeni.
Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Divkārtējā olimpiskā čempione 800 metru distancē Kastera Semenja no Dienvidāfrikas apsūdzējusi Starptautisko Vieglatlētikas federāciju asociāciju (IAAF) par necilvēcīgo attieksmi.

Semenja otrdien nāca klajā ar paziņojumu, ka IAAF pret sportisti izturējusies kā pret dzīvnieku, ar kuriem tiem eksperimentēts laboratorijās.

“IAAF mani iepriekš izmantoja kā izmēģinājuma trusīti, pārbaudot, cik daudz man būtu jālieto viņu izrakstītie medikamenti, lai iespaidotu savu testosterona līmeni,” stāstīja vieglatlēte.

Sportistei jau ilgstoši nākas cīnīties ar IAAF vadību, kopš organizācija paziņoja, ka vēlas mainīt noteikumus, kas paredzētu liegt dalību sportistēm 400 metru līdz jūdzei garās disciplīnās, ja to testosterona līmenis būtu paaugstināts.

“Lai arī lietotās hormonālās tabletes man regulāri izsauca nelabumu, IAAF šobrīd vēlas vēl striktākus noteikumus, neizvērtējot sekas, kas tiks atstātas uz sportista ķermeni,” asa izteikumos bija Semenja.

“Es nepieļaušu, ka IAAF atkal izmanto mani un manu ķermeni,” turpināja olimpiskā čempione. “Tomēr manī ir pārliecība, ka citas vieglatlētes būs spiestas lietot IAAF dotos medikamentus, lai noteiktu, cik pozitīvi vai negatīvi hormonālie medikamenti iespaido viņu veselību. Manuprāt, tas nav pieļaujams.”

Pēdējā laikā bieži apspriestā Semenja jau 2009.gadā pirms Berlīnē notikušā pasaules čempionāta vieglatlētikā veica dzimuma pārbaudes testu, kas atklāja, ka vieglatlētei ir gan vīrieša, gan sievietes ķermeņa īpašības.

Tā rezultātā viņa sacensībās nevarēja piedalīties astoņus mēnešus, tomēr 2010.gada jūlijā Semenja atkal drīkstēja atgriezties stadionā.

Tikmēr Spora arbitrāžas tiesa (CAS) iepriekš norādīja, ka vieglatlēte ir dzimusi, augusi, dzīvojusi un arī sacensībās piedalījusies kā sieviete, tāpēc IAAF pretenzijas ir nepamatotas un balstītas uz dzimumu nevienlīdzību.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Šveices federālā tiesa likusi IAAF nekavējoties apturēt ieviestos paaugstināta testosterona līmeņa noteikumus. Tas Semenjai ļāvis atgriezties savā iemīļotākajā distancē, kas ir 800 metri. Sākotnēji viņa svētdien bija paredzējusi startēt Dimanta līgā, tomēr tas izraisīja problēmas grafika plānošanā, tāpēc viņa uz starta neizgāja un sacensībās nepiedalījās.

LA.lv
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Austrālijā mīl basketbolu un Andreju Lēmani – uz izlases spēli ierodas 52 079 skatītāji!
13 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
Talantīgais vārtsargs Šilovs tiek pie NHL līguma
15 stundas
LA
LA.LV
Sports
Latvijas basketbola kadetes EČ sīvā cīņā zaudē beļģietēm
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Ekonomika
VIDEO: Alga līdz pat 10 000 eiro mēnesī. Sludinājumos atklāj, cik strauji uzlekušas algas Latvijā
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Slimnīca nāk klajā ar izmeklēšanā secināto par smagi piekauto krāslavieti, kurš mira slimnīcā
11 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “Tas ir krājies gadus divus un vairāk.” Ozolnieki lūdz novirzīt lidmašīnu ceļus
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš sasniedz pusfinālu
5 stundas
LE
LETA
Dabā
Latvijai tuvojas anticiklona centrs. Jaunākā laika prognoze svētdienai
7 stundas