Kastera Semenja vaino IAAF necilvēcīgā attieksmē pret sportistēm ar paaugstinātu testosterona līmeni.
Kastera Semenja vaino IAAF necilvēcīgā attieksmē pret sportistēm ar paaugstinātu testosterona līmeni.
Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Skrējēja Semenja apsūdz IAAF: Pret mani izturējās kā pret dzīvnieku 0

Divkārtējā olimpiskā čempione 800 metru distancē Kastera Semenja no Dienvidāfrikas apsūdzējusi Starptautisko Vieglatlētikas federāciju asociāciju (IAAF) par necilvēcīgo attieksmi.

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Viedoklis
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85
Lasīt citas ziņas

Semenja otrdien nāca klajā ar paziņojumu, ka IAAF pret sportisti izturējusies kā pret dzīvnieku, ar kuriem tiem eksperimentēts laboratorijās.

“IAAF mani iepriekš izmantoja kā izmēģinājuma trusīti, pārbaudot, cik daudz man būtu jālieto viņu izrakstītie medikamenti, lai iespaidotu savu testosterona līmeni,” stāstīja vieglatlēte.
CITI ŠOBRĪD LASA

Sportistei jau ilgstoši nākas cīnīties ar IAAF vadību, kopš organizācija paziņoja, ka vēlas mainīt noteikumus, kas paredzētu liegt dalību sportistēm 400 metru līdz jūdzei garās disciplīnās, ja to testosterona līmenis būtu paaugstināts.

“Lai arī lietotās hormonālās tabletes man regulāri izsauca nelabumu, IAAF šobrīd vēlas vēl striktākus noteikumus, neizvērtējot sekas, kas tiks atstātas uz sportista ķermeni,” asa izteikumos bija Semenja.

“Es nepieļaušu, ka IAAF atkal izmanto mani un manu ķermeni,” turpināja olimpiskā čempione. “Tomēr manī ir pārliecība, ka citas vieglatlētes būs spiestas lietot IAAF dotos medikamentus, lai noteiktu, cik pozitīvi vai negatīvi hormonālie medikamenti iespaido viņu veselību. Manuprāt, tas nav pieļaujams.”

Pēdējā laikā bieži apspriestā Semenja jau 2009.gadā pirms Berlīnē notikušā pasaules čempionāta vieglatlētikā veica dzimuma pārbaudes testu, kas atklāja, ka vieglatlētei ir gan vīrieša, gan sievietes ķermeņa īpašības.

Tā rezultātā viņa sacensībās nevarēja piedalīties astoņus mēnešus, tomēr 2010.gada jūlijā Semenja atkal drīkstēja atgriezties stadionā.

Tikmēr Spora arbitrāžas tiesa (CAS) iepriekš norādīja, ka vieglatlēte ir dzimusi, augusi, dzīvojusi un arī sacensībās piedalījusies kā sieviete, tāpēc IAAF pretenzijas ir nepamatotas un balstītas uz dzimumu nevienlīdzību.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Šveices federālā tiesa likusi IAAF nekavējoties apturēt ieviestos paaugstināta testosterona līmeņa noteikumus. Tas Semenjai ļāvis atgriezties savā iemīļotākajā distancē, kas ir 800 metri. Sākotnēji viņa svētdien bija paredzējusi startēt Dimanta līgā, tomēr tas izraisīja problēmas grafika plānošanā, tāpēc viņa uz starta neizgāja un sacensībās nepiedalījās.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.