Skrupskis: Par savu puišu godīgumu esmu pilnībā pārliecināts 0

Futbola kluba Rīgas “Daugava” treneris Arvīds Skrupskis kategoriski noliedza aizdomas, ka spēle Eiropas līgas kvalifikācijā pret Skotijas “Aberdeen” varētu būt negodīgi ietekmēta.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85

Šādas runas izskanēja par pirmo spēli viesos (0:5), bet atbildes mačā Rīgā “Daugava” zaudēja ar 0:3 un izstājās no Eirokausiem.

Kāda bija otrā spēle salīdzinot ar pirmo?

Šodien vismaz momentus veidojām. Arī pirmajā 0:5 nebija pelnīts, pēc puslaika tur bija 0:1, bet pēc pārtraukuma četri momenti un četri vārti. Arī tiesnesis mūs nospieda. Šodien bija līdzīga spēle, pierādījām, ka viņu pārspēks nav tik liels. Pirmajā puslaikā mums bija trīs labi momenti. Jāsit iekšā, bet nu – kur ir Skotijas čempionāts un kur – Latvijas. Viņiem budžets ir desmit miljoni. Tomēr 0:8 neesam pelnījuši.

Ar kādu mērķi gatavojāties otrajai spēlei?

Vienkārši spēlēt par savu godu un pierādīt, ka pirmā spēle bija negadījums. Tiesnesis mums Aberdīnā iedeva divus noraidījumus un pendeli, bet, kad bija viņu soda laukumā pārkāpums, svilpe klusēja.

Pēc pirmās spēles komandā bija kāda skaidrošanās par aizdomām, ka spēle ir negodīgi ietekmēta?

Nebija, jo esmu ļoti pārliecināts par saviem spēlētājiem. Redzu viņus katru dienu, redzu viņu acis. Lai skaidrojas par tiesnešiem. Tur arī spēles inspektors jautāja – kas notiek? Mums divi noraidījumi, bet viņiem pat neviena brīdinājuma. Kompensācijas laiku iedod četras minūtes, bet spēlē sešas. Kā tā var būt?

No 180 kopā aizvadītajām minūtēm – cik jūs apmierināja?

Grūti spriest. Bija labi spēles nogriežņi gan viesos, gan mājās. Abos mačos puiši ļoti gribēja, cīnījās. Cik varēja, tik arī parādīja, bet atšķirība meistarībā tomēr ir jūtama.

Tikai nesen komandai pievienojās vairāki pamatsastāva spēlētāji. Kā vispār izdevās sagatavoties Eirokausiem?

Grafiks ļoti grūts, Latvijas čempionātā spēles ik pēc trīs dienām un atjaunoties ir neiespējami. Pret BFC “Daugavpils” spēlējām uz mākslīgā laukuma, tad atkal uz dabīgā. Bet no jaunajiem ļoti apmierināja uzbrucējs Emīls Knapšis (18 gadi), arī malējais aizsargs Emanuels Mendi labi nospēlēja. Uzbrucējs Vitors Flora ir tehnisks, saprot spēli, bet fiziski nav gatavs. Viņi paliek komandā līdz sezonas beigām.

Kāds mērķis ir Latvijas čempionātā?

Sezonas sākumā mums bija ļoti īss soliņš, pirmajā aplī ar 10-13 spēlētājiem cīnījāmie, turklāt visus mačus aizvadījām izbraukumā. Laikam bijām vienīgā komanda Eiropā ar tādu kalendāru. Pēc tam traumētie atgriezās, sākām spēlēt mājās un punkti krājās. No ceturtās vietas mūs šķir itin daudz – 14 punkti, tomēr cīnīsimies, lai nākamgad iekļūtu Eirokausos.