×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
26. novembris, 2014
Drukāt

Skultē darinās Latvijā lielāko adventa vainagu

Foto: Ivo PavlovičsFoto: Ivo Pavlovičs

Pērn pirmā adventa priekšvakarā pie Skultes luterāņu baznīcas izveidotais adventa vainags.

Pie Skultes baznīcas sestdien, 29. novembrī, jau trešo gadu tiks veidots Latvijā lielākais adventa vainags, informē Skultes evanģēliski luteriskās draudzes mācītājs Ivo Pavlovičs.

Vainaga darināšana sāksies plkst. 11, un pasākumā aicināts piedalīties ikviens interesents. Pēc darba būs iespēja baudīt talkas zupu.

Vainags taps sadarbībā ar Skultes pagasta pārvaldi.

Jau vēstīts, ka pērn pirms Ziemassvētkiem Skultē darinātā vainaga diametrs sasniedza 21 metru. Vainaga pamats veidots no koka konstrukcijas, kas klāta ar egļu zariem, bet tā centrā bija Māras krusts.

Mācītājs Pavlovičs iepriekš skaidroja, ka adventa vainaga veidošanas tradīcijas parasti saista ar mācītāja Johana Henriha Viherna vārdu. Mācītājs Hamburgā nodibināja “Skarbo māju” – patversmi novārtā atstātiem bērniem. Viņš ar mīlestību bērnus mācījis un audzinājis.

1839. gadā, tuvojoties adventa laikam, mācītājs no veca ratu riteņa izveidoja ar egļu zariem rotātu vainagu, uz kā novietoja 19 sarkanas svecītes un četras lielas, baltas sveces. Nedēļas dienās iedegtas mazās sveces, bet adventa svētdienās – lielās. Sveču iedegšanu pavadīja ar dziesmām un lūgšanām. Īsā laikā šī tradīcija darināt adventa vainagus izplatījās visā Vācijā un Eiropā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+