×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
28. maijs, 2015
Drukāt

Šlāgeraptauja – sen lolots sapnis

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No kreisās: Ivars Lavrinovičs (saksofonists), Aldis Grandāns (vokāls, taustiņi), Edgars Razumovskis (akordeonists).

Pavasara posmā “Latvijas šlāgeraptaujā” grupa “Nakts Ekspresis” – Aldis Grandāns, Ivars Lavrinovičs un Edgars Razumovskis – piedalās ar dziesmu “Māmuliņa”. Nekādu īpašo pamudinājumu, lai piedalītos aptaujā, viņiem nevajadzēja. Grupai tas ir sen lolots sapnis, kas beidzot ir piepildījies.

“Mēs dalību aptaujā redzam kā iespēju parādīt sevi plašākai publikai un saņemt par to vērtējumu,” atzīstas Aldis. Sarunas sākumā Aldis atklāj, ka jau vidusskolas laikā viņam bija doma par darbošanos kādā mūzikas grupā, jo tobrīd Varakļānu vidusskolā jau darbojās grupa “Slieksnis”, ko vadīja Jānis Sārna. “Kad biju uz viņu ballēm, man arī gribējās būt uz skatuves. Šī ideja realizējās 2001. gadā, kad izdevās savākt kopā radošus Varakļānu jauniešus Ēriku Latkovski, Uldi Siliņu un Aldi Eiduku un ar lielu Ivara Šminiņa tehnisko un morālo atbalstu rādās grupa “Kreisā skrūve”. Sākumā ballīšu bija maz, bet tad talkā nāca un menedžmentu uzņēmās Arturs Krūmiņš, kurš izcēla mūsu ansambli saulītē. Kādus četrus gadus spēlējām šādā sastāvā, bet tad uz gadu pārtraucām grupas darbību, jo es darba meklējumos aizbraucu uz Rīgu. Kad pēc gada atgriezos, kopā ar ģitāristu Aldi Eiduku nodibinājām grupu “Nakts ekspresis”,” radošos aizsākumus atceras Aldis.

“Nakts ekspresis” nav puišu pirmais muzikālais projekts. Aldis mēģina atcerēties radošos projektus, ar kuriem saistīti grupas puiši. “Grupas “Nakts ekspresis” sastāvā pirmais mans kolēģis bija ģitārists Aldis Eiduks. Aldis pirms tam jau bija spēlējis tādās grupās kā “Slieksnis” un “Vējš”. Aldi nomainīja ģitārists Normunds Gribusts, kurš ir spēlējis grupās “Pēc lietus”, “Baltie lāči”, “Light Band”. Ar laiku grupai pievienojās saksofonists, klarnetists Ivars Lavrinovičs, kurš spēlē NBS orķestrī, un akordeonists Edgars Razumovskis, kuram šis ir pirmais projekts,” stāsta Aldis.

Grupa bieži uzstājas kultūras namos visā Latvijā. Vasara paiet, spēlējot kāzās un jubilejās, grupas dziesmas var klausīties arī “Latvijas Radio 2” un citās Latvijas radio stacijās.

Aldis jau vidusskolas laikā izvēlējās mūziķa ceļu, tāpēc uz jautājumu, vai viegli būt mūziķim, Latvijā viņš smaidot nosaka: “Pirmie gadi, kamēr iekaro savu vietu starp daudzajām grupām, ir grūti, bet, ja labi dari savu darbu, tad tevi iesaka citiem un jau izveidojas savs cienītāju loks. Mums mūzika ir sirdslieta, tādēļ spēlējam ar prieku un tas nesagādā grūtības!”

Grupa “Nakts ekspresis” ir tikai viens no debitantiem šajā pavasara aptaujas posmā, kas tad viņiem ir tas īpašais, kas atšķir no citām šlāgermūzikas grupām. “Grūti pateikt, ar ko mēs atšķiramies, tas būtu jautājums tiem, kas aicina mūs spēlēt savos pasākumos, dodot priekšroku mums, nevis kādai citai grupai. Acīmredzot kaut kāds šarms mums piemīt, ja jau tik ilgu laiku esam šajā nozarē un pieprasījums tikai aug,” smaidot saka Aldis.

Puiši pie sasniegtā nedomā apstāties. Grupa šovasar plāno ierakstīt vēl pāris dziesmas un uzfilmēt kādu videoklipu. “Protams, ceram tikt uz Ventspili uz lielo Šlāgeraptaujas finālu,” neslēpj Aldis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+