EPA/LETA

Slānekļa gāzes izpēti Lietuvā uzticēs ASV enerģētikas milzim “Chevron” 0

Lietuvas Vides ministrijas slānekļa gāzes izpētes un ieguves iepirkumu konkursa komisija pirmdien atzinusi ASV enerģētikas milzi “Chevron” par konkursa uzvarētāju.

Reklāma
Reklāma

 

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Lasīt citas ziņas

Vides ministra vietniece un komisijas priekšsēdētāja Daiva Matoniene pēc komisijas sēdes pirmdien žurnālistiem apstiprināja “Chevron” uzvaru konkursā.

Konkursa rezultātu apstiprināšana vairākkārt tika atlikta.

CITI ŠOBRĪD LASA

2012.gada jūnijā Lietuva  izsludināja starptautisku konkursu naftas un slānekļa gāzes meklēšanai un ieguvei Lietuvas  teritorijā. Konkursa uzvarētāji iegūs tiesības meklēt un iegūt naftu un slānekļa gāzi   Rietumlietuvā – Šilutes-Tauraģes iecirknī 1800 kvadrātkilometru platībā un Kudirkas-Kībartu iecirknī 281 kvadrātkilometra platībā.

“Chevron” vienīgā iesniedza pieteikumu iepirkumu konkursā par izpētes darbu veikšanu 1800 kvadrātkilometru lielā platībā Šilutes–Tauraģes reģionā Lietuvas rietumos.

Jau vēstīts, ka 19.martā Lietuvas Zinātņu akadēmijas prezidijs apstiprināja īpaši izveidotās ekspertu grupas ziņojumu, kurā sacīts, ka slānekļa gāzes ieguve Lietuvā ir iespējama, bet ar vairākiem nosacījumiem, norādot arī, ka, pēc ASV ekspertu vērtējuma, Lietuvā ir vairāk slānekļa gāzes nekā pēc Lietuvas ekspertu vērtējuma.

Zinātnieki ieteica, ka valstij ir jāveic grozījumi tiesību aktos par ģeoloģiju, veselības aizsardzību un dabas resursiem, pirms atļaut slānekļa gāzes ieguvi, bet izpēti zinātnieki atbalsta, jo ir jānoskaidro, kas atrodas valsts zemes dzīlēs. Vēlāk tādi grozījumi tika veikti.

Pret slānekļa gāzes ieguvi iebilst arī daļa vietējo iedzīvotāju rajonos, kur paredzēts veikt izpētes darbus, norādot, ka “Chevron” var arī neievērot savas saistības pret vides aizsardzību un piesārņot zemi.

Lietuvas zinātnieki ir pārliecināti, ka Lietuvas slānekļa gāzes krājumu apmērs ir 30‒50 miljardi kubikmetru, kas ļautu samazināt enerģētisko atkarību no Krievijas. Pērn Lietuva no Krievijas gāzes  koncerna “Gazprom” importēja vairāk nekā trīs miljardus kubikmetrus   gāzes.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.