×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
18. marts, 2013
Drukāt

Slēpošanas sezona Latvijā turpināsies arī aprīlī

sleposana_snovbords_zagarkalns2

Vēl arī aprīļa sākumā Latvijas slēpošanas trasēs, vismaz Vidzemē, varēs turpināties ziemas sezona, liecina laika prognozes.

Gaidāms, ka sals dominēs vismaz līdz marta beigām. Arī gadījumā, ja pēkšņi iestāsies silts laiks, slēpošanas trases vēl aptuveni nedēļu varēs turpināt darbu, jo tajās ir lieli sniega krājumi.

Patlaban Latvijā ir atvērtas visas galvenās slēpošanas trases, tostarp darbu turpina Ventspils slēpošanas kalns “Lemberga hūte”, lai gan 16.martā šeit norisinājās sezonas noslēguma pasākums. Arī “Mežezerā” pie Pļaviņām sestdien notika ziemas sezonas noslēguma pasākums, bet slēpošanas kalns joprojām ir atvērts apmeklētājiem.

2012.-2013.gada slēpošanas sezona sākās jau 26.oktobrī dažviet Vidzemē, kur bija sasnidzis dziļš sniegs, ļaujot uz dažām dienām atvērt atsevišķas trases. Liela daļa slēpošanas kalnu Vidzemē darbu sāka no 1.decembra, citviet Latvijā – nedaudz vēlāk.

2011.-2012.gada slēpošanas sezona vairākos slēpošanas kompleksos Vidzemē turpinājās līdz aprīlim, slēpot varēja arī Lieldienās, kas pērn bija 6.-9.aprīlī. Iespējams, ka šogad slēpošanas trases būt atvērtas vēl ilgāk.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem dziļākā sniega sega Latvijā patlaban saglabājas Alūksnē, kur sniegs zemi sedz 50 centimetru biezā kārtā. Valkā saglabājas 30, Jaunpiebalgas novada Zosēnos – 40 centimetru dziļš sniegs. Valsts lielāko daļu klāj 5-25 centimetrus bieza sniega sega, vienīgi Kurzemes rietumu piekrastē sniegs nokusis.

Laikā ap 20.martu Kurzemē un Zemgalē sniega sega kļūs par 4-9 centimetriem biezāka, citviet valstī snigs maz, liecina pašreizējā “Global Forecast System” prognoze.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+