×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
10. jūlijs, 2013
Drukāt

Šlesers slavē Ušakovu un Repši

Foto - LETAFoto - LETA

Plašu interviju avīzei “Diena” sniedzis Ainārs Šlesers, ar kuru sarunājas viņa kādreizējais preses sekretārs, šobrīd žurnālists Sandis Točs. Sarunas biedri bez aplinkiem ķeras pie galvenā – A. Šlesera iespējamās atgriešanās politikā. Viņš apliecina, ka tāda vēlme tiešām esot.

 

“Man nav ticības, ka pie varas esošie spēs arī 2014. gada rudens vēlēšanās piedāvāt kaut kādu Latvijas attīstības vīziju, kurai Latvijas iedzīvotāji būtu gatavi noticēt. Tāpēc es aizvien vairāk sāku domāt par iespēju atgriezties aktīvajā politikā.” Tālāk A. Šlesers velta kritiskas piezīmes pašreizējai varai un atklāj, kas būs tā brīnumnūjiņa, kas palīdzēs glābt valsti. Tā gan pamatā izrādās tā pati vecā ideja par uzturēšanās atļauju piešķiršanu.

“Es piedāvāju nemuļķoties ar bezdarbnieka pabalstiem, bet pieņemt lēmumu, ar kura palīdzību Latvija var piesaistīt 20 miljardu investīcijas nākamo piecu gadu laikā. Mans priekšlikums ir šāds – valdībai 2014. gada budžetā ir jāatvēl līdzekļu sadaļa, kas būtu paredzēta Latvijas valsts reklamēšanai.

Lai piesaistītu tūristus, piemēram, Horvātija iegulda ļoti daudzus miljonus, lai reklamētu savu valsti. Latvijas valstij ir jāatvēl 50 miljoni eiro valsts budžetā, jāizstrādā profesionāla kampaņa un jāsāk reklamēt Latvijas valsti. (..) Uzskatu, ka valdībai ir nepieciešams pieņemt arī lēmumu, ka uzturēšanās atļaujas tiek piešķirtas ne tikai tiem, kas investē nekustamā īpašumā, uzņēmumos vai banku kapitālā, bet arī ikvienam ārvalstu studentam, kas nolemj atbraukt un mācīties Latvijā. Mana pārliecība ir tāda, ka, mācoties vairākus gadus, katram cilvēkam vajadzētu kļūt par šīs valsts patriotu. Mums ir jāpasaka, ka šie cilvēki mums interesē. (..) Jāpasaka, ka cilvēki, kas ir ieguvuši augstāko izglītību Latvijā, iegūst uzturēšanās atļauju nevis uz pieciem gadiem, bet vispār iegūs pastāvīgu uzturēšanās atļauju. Te viņi var dzīvot vienmēr. Mēs esam ieinteresēti, lai šie cilvēki dzīvo šeit, veido ģimenes un savu biznesu.”

Šādi Šlesers cer piesaistīt 100 tūkstošus investoru un studentu, no kuriem 30 tūkstoši paliktu dzīvot Latvijā un palīdzētu Rīgai kļūt par “starptautisku biznesa centru” ar “multinacionālu sabiedrību” pēc Honkongas un Singapūras modeļa.

“Un tas būtu ārkārtīgi spēcīgs signāls un piedāvājums visiem mūsu aizbraucējiem. Jo viņi zinātu – ir pienācis laiks atgriezties. Ir jāiet, ir jāinvestē, jābūvē, jātaisa jauni restorāni un kafejnīcas, jāpiedalās dažādu biznesu veidošanā.”

Viņš prognozē, ka “Rīgas rezultāts var atkārtoties arī visā Latvijā”. Viņaprāt, nākamajā Saeimā divas trešdaļas balsu iegūšot divi politiskie spēki, kas būšot “pietiekami, lai būtiskos jautājumos mainītu Satversmi”. Šlesers runā par Nilu Ušakovu kā nacionālo līderi un diezgan pozitīvi izsakās arī par Einaru Repši: “… viņam, protams, nav iespēju izkonkurēt Ušakovu. Jo Ušakovam šodien ir vilkme, ir atbalsts, un viņš viennozīmīgi var būt par nākamo vēlēšanu uzvarētāju, bet tās idejas, kuras Repše pauž, man ir simpātiskas. Jo es uzskatu, ka ir jābūt vismaz vienam politiskajam spēkam, kas ģenerē idejas un kas ir ciešā saitē ar uzņēmējiem.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+