×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
7. decembris, 2013
Drukāt

Šlesers vienbalsīgi ievēlēts par partijas “Vienoti Latvijai” priekšsēdētāju (22)

Foto: LETAFoto: LETA

Šodien Rīgā notikušajā partijas “Vienoti Latvijai” 2.kongresā par partijas priekšsēdētāju vienbalsīgi tika ievēlēts Ainārs Šlesers.

Kongresā tika pieņemts manifests “Par jaunu politiku Latvijā”, kurā tiek uzsvērts, ka nākotnes vārdā Latvijā ir vajadzīgs nācijas izlīgums – ne tikai sadzīves līmenī, kurā tas jau ir, cik politikā, kur valda mūžīga šķelšanās, kas traucē Latvijas attīstībai un izaugsmei.

Dokumentā tiek uzsvērts, ka mums ir vajadzīgs izlīgums ne tikai paaudžu un tautību starpā, bet arī mērķu un metožu izvēlē. Līdzīgi politisko sašķeltību ir mēģināts novērst Portugālē, Spānijā un Singapūrā. Partija “Vienoti Latvijai” ir pārliecināta, ka 23 gadus pēc neatkarības atjaunošanas tas ir pa spēkam arī Latvijai.

Balstoties uz šo manifestu, Šlesers solīja 12.Saeimā veidot nacionālā izlīguma valdību.

Partijas “Vienoti Latvijai” kongresā piedalījās vairāki bijušie politiķi: bijušais Saeimas priekšsēdētājs, “tēvzemietis” Jānis Straume, bijušais TB/LNNK biedrs Vents Balodis, uzņēmējs, plastikas ķirurgs Jānis Zaržeckis, atmodas laika aktīvists Vladlens Dozorcevs. Apsveikumus kongresam bija atsūtījuši bijušie politiķi – komponists Imants Kalniņš, Latgales partijas priekšsēdētājs Aldis Adamovičs. Kongresā piedalījās un runu teica Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētājs Andris Siliņš.

Jaunizveidotā partija “Vienoti Latvijai” šogad notikušajās pašvaldību vēlēšanās startēja desmit, bet tās pārstāvji tika ievēlēti astoņās pašvaldībās – Ilūkstes, Krāslavas, Viļakas, Viļānu, Madonas, Ropažu un Dagdas novadā, kā arī Rēzeknes pilsētā. Rīgas domes vēlēšanās par “Vienoti Latvijai” nobalsoja tikai 1089 jeb 0,48% vēlētāju.

Partijas valdē tika ievēlēti arī Mareks Zeltiņš, Andris Pudāns, Dace Vītola un Gunārs Spradzenko.

Šlesers pēc ievēlēšanas uzsvēra, ka aicinās partiju nepiedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās, bet koncentrēties uz 12.Saeimas vēlēšanām nākamā gada oktobrī.

Šlesers uzrunā, kas ilga vairāk nekā stundu, gan atgādināja savus nopelnus satiksmes ministra un Rīgas vicemēra amatā, gan aicināja Valdi Zatleru (RP) nolikt Saeimas deputāta mandātu, jo tiek pārkāpta viņa nospraustā “sarkanā līnija” – nesadarboties ar “oligarham” Aivaram Lembergam (“Latvijai un Ventspilij”) tuvo Zaļo un zemnieku savienību. Šlesers arī ironizēja, ka “tiesiskuma koalīcija” ir izgāzusies, ja jau to jāiet stutēt Lembergam.

Šlesers pauda viedokli, ka Latvijai, kura ir Eiropas Savienības (ES), Šengenas zonas un NATO dalībniece, nav jābaidās sēdēt pie viena galda ar Vladimiru Putinu un Dmitriju Medvedevu un veidot konstruktīvu dialogu ar Krieviju, kā to dara, piemēram, Vācija.

Šlesers apgalvoja, ka viņa atgriešanās politikā pēc divu gadu pārtraukuma ir bijis ilgi apdomāts solis, jo līdz ar to ģimene viņu redzēšot mazāk. Šlesers atzina, ka ir satraucies par tendenci, ka daudzi jaunieši aizbrauc no Latvijas un neatgriežas. Viņš minēja, ka viens no viņa dēliem izvēlējies studēt ārzemēs uzņēmējdarbību, kas ļaus viņam atgriezties Latvijā, bet otrs dēls izvēlējies darboties kino nozarē, kas nozīmējot darbu galvenokārt ārzemēs. “Es esmu viens no tiem cilvēkiem, no kura ģimenes cilvēki ir aizbraukuši,” secināja Šlesers.

Viņš atgādināja, ka 2008.gadā Latvijā piedzima 24 000 bērnu, šogad – vairs tikai 19 000 bērnu. “Ja tā turpināsim, Latvijas kā valsts pastāvēšana ir apdraudēta,” brīdināja politiķis. Viņš arī brīdināja, ka ES var noteikt Latvijai kvotu bēgļu uzņemšanā no Irākas, Somālijas un citām Āfrikas valstīm.

Šlesers arī pārmeta, ka Saeimā ievēlētās partijas baidās izveidot profesionāļu valdību, tāpēc ir skaidrs, ka Latvijā līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām sagaidāma politiskā cīņa un ultimāti.

Ekspolitiķis Jānis Straume slavēja Šleseru, sakot, ka viņš ne tikai piedzīvojis sitienus, bet arī spēj tos izturēt. Viņš nekad nerīkošot dzīres mēra laikā un nekaušoties ar provokatoriem pieminekļu pakājē. Straume atzina, ka arī viņš esot sapratis, ka bez sabiedrības integrācijas valsts tālākā attīstība nav iespējama. Straume pauda pārliecību, ka politikas “smagsvars” Šlesers spēs piepildīt ar reālu saturu manifestu “Par jaunu politiku Latvijā” un realizēt tā nostādnes.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Šodien Rīgā notikušajā partijas “Vienoti Latvijai” 2.kongresā par partijas priekšsēdētāju vienbalsīgi tika ievēlēts Ainārs Šlesers.
  ————————————————————————————
  nu gluži kā padomijas centrālkomitejā…. 😀 😀

 2. Apsveicami, lielam kuģim dziļi ūdeņi.

 3. Slesers saka:”Valsts un pilseta ir javada profesionaliem.” Bet ne jau profesionaliem valsts izlaupitajiem un tautas krapniekiem? Vai bez izglitibas var but profesionalis ?

 4. Tikai muļķi un bezatbildīgi, vieglprātīgi piedzīvojumu meklētāji var saistīt sevi ar šo “partiju” un balsot par to.

 5. Varētu padomāt, ka čekists Putins ļoti skumst pēc idiota ar iniacitīvu.

 6. Shlesers pievienojas “jaunam politiskam speekam” , Latvijas kaprachiem. Ko citu no vinja var gaidiit?

 7. Ja Šlesers ir visu mūsu nelaimju cēlonis, tad kura pie varas esošā partija ir izpildijusi pirms iepriekšējām vēlēšanam dotos solijumus? Nu ja ne visus, tad vismaz kādus 10 % no solītā? Atcerēsimies, kā skanēja tie solijumi! Palielināsim, samazināsim pacelsim, atcelsim, uzlabosim veicināsim, bļur, bur, murr, murrr! Kas tieši ir izdarīts, kas? Nevainosim Šleseru, valdošo atbalstītāji, pamekējiet valdošo sasniegumus! Man nav izdevies atklāt sasniegumus, ja neskaita eiropriekus cilvēku sejās un prātos .

 8. ...................... Atbildēt

  ļeģājeva sekta dļa osobo tupih

 9. Iepriekšējā partijā Šlesers bija ļoti “kristīgs”, lai gan pēc ievēlēšanas baznīcā vairs nerādījās. Novilcis
  kristīgo togu, nu atkal tēlo “nacionālā izlīguma” balodi. Aizlidojis uz Latgales dienvidiem atkal dibina partiju
  un aicina veidot “profesionāļu” valdību.Tāpat, kā SC. Laikam jau zagšana valsts līmenī tagad arī ir profesija. Aicina brāļoties ar Putinu, varbūt ka varēs tikt “muitas savienībā”, kā Ukraina. Nu ko , varbūt arī atradīsies kāds lētticīgais, kas par šo hameleonu atdos savu balstiņu.

 10. Kā? Vai tad Niliņš neatnāca? Šie tak agrāk kā cimds ar roku. Nesmuki, nesmuki, Niluška!

 11. Vienīgais padcilvēks, kurš prata ar godu noiet no skatuves bija Anatolijs Gorbunovs. Bet visi pārējie padomieši — Šlesers, Brigmanis, Repše, Lembergs, Jurkāns, Straume, Rubiks, Urbanovičs, u.t.t. — turpina rūgt savā vecā sulā.

 12. Slesars uz sēkļa, marsietis, inguna, visi māk tikai vienu, patukšot nodokļu naudas sili un strādāt “lobiju” naudai!

 13. Kārtējā buļ-buļ partija.

 14. idejas ir labas,bet vaiLatvija asaram otreiz notices.

 15. sodien pat peerkons bija…..

 16. Imants Kalnins?Kadreiz bija ari R.Pauls-lokomative vina jaunaa partija.Nu neeeeee!

 17. Jauna zaglu banda!

 18. Paskat cik emociju sis cilveks izraisa, jo runa to ko doma un nebaidas. Gazi grida. Dokuments nez tauta ar aizies ? Tauta pati izlems dot tev iespeju vai ne.Cinies.

 19. Kur tad Šleseram palikušas sasolītās 50000 darba vietas???Šlesaram pirms katrām vēlēšanām ir “Gāzi grīdā”,pēc vēlēšanām tikai tādas “atgāzītes”!!! Joku Pēteris!!!

 20. Latvijas tautas muļķības pārbaudes tests.

 21. Laimonis Laimiņš Atbildēt

  Lielas, ka slepkavas dēls Lešķinskis – Šlesers sajucis prātā, visu laiku runā par daudzām Nācijām Latvijā…
  Nācija (no latīņu natio — ‘cilts, tauta’) ir vēsturiski radusies cilvēku kopa.
  Nācijai ir raksturīga vienota politiskā, ekonomiskā sabiedrības struktūra. Tās locekļiem piemīt kopības un solidaritātes izjūta. Nācija ir nākamā tautas attīstības pakāpe, kad tā sasniedzot noteiktas organizētības, vienotības pakāpi, spēj izveidot savu valsti. Bez savas valsts tautu nevar uzskatīt par nāciju.
  Ļoti svarīga loma solidarizācijas un vienotības panākšanai ir valodai, vēsturiskajai apziņai, kultūrai, noteiktai dzīves teritorijai. Arī vienota reliģija var būt spēcīgs nācijas attīstības dzinējs. Nācijai tapšanas stadijā ļoti liela loma ir bijusi valodniekiem, etnogrāfiem, literātiem. Nācijas idejai ir ļoti svarīga loma nacionālisma ideoloģijā.
  Pastāv trīs pamatviedokļi par nācijas tapšanu
  • Sociobioloģiskais — nācijas tapšanas pamatā ir indivīdu bioloģiskā kopība.
  • Sociopsiholoģiskais — svarīga loma tiek piedēvēta iedomām, respektīvi, identifikācijai ar noteiktu nāciju.
  • Instrumentālais — nācijas veidošanās ir atkarīga pamatā no ekonomiskajiem un politiskajiem apstākļiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+