Latvijā
Sabiedrība

Slimnīcās nogādā astoņus cilvēkus ar ķermeņa atdzišanu0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Šo trešdien, 28.novembrī, slimnīcās tika nogādāti astoņi cilvēki ar ķermeņa atdzišanu, tostarp vairāki seniori, kuri dzīvo vieni, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Arita Rudzīte.

Vakar Latgalē 90 gadus vecu sievieti nevarēja sazvanīt viņas radinieki, kuri pēc tam lūdza pensionāres aprūpētājas palīdzību, lai noskaidrotu, kas noticis ar sievieti. Aprūpētāja devās pie sievietes uz mājām, taču tur viņu neatrada, jo sieviete atradās tīrumā krietnu gabalu no mājām. Aprūpētāja, kura sievieti apsedza ar siltu segu, izsauca NMPD mediķus, kuri nogādāja sievieti slimnīcā.

Kurzemē slimnīcā tika nogādāta arī 36 gadus veca sieviete, kurai vēlu vakarā, nākot mājās, pēkšņi palika slikti.

Sievietes sliktās pašsajūtas dēļ nespēja mērot ceļu mājup ar kājām, bet rāpoja.

Nonākot mājās, sieviete izsauca mediķus, kuri viņu nogādāja slimnīcā.

Rīgā un Latgalē slimnīcās tika nogādāti vēl arī citi cilvēki ar ķermeņa atdzišanu, un tie pārsvarā bija seniori, kuri dzīvo vieni, kā arī cilvēki alkohola reibumā, kuri tika atrasti uz ielas.

Mediķi atgādina, ka biežāka senioru apraudzīšana, kā arī sazvanīšanās ar viņiem var pasargāt no nosalšanas. Savukārt seniorus mediķi aicina, ejot ārpus mājas, ģērbties laika apstākļiem atbilstošās un mitruma izturīgās drēbēs, kā arī mudina nebaidīties lūgt līdzcilvēku palīdzību.

Turklāt šo trešdien slimnīcā nogādāti seši cilvēki, kuri guva traumas, krītot uz slidenām ietvēm un kāpnēm, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Arita Rudzīte.

Savukārt Latgalē kāds 37 gadus vecs vīrietis apsaldēja pēdas, nākot mājās ar vasaras apaviem.
Saistītie raksti

LETA jau ziņoja, ka vakar slimnīcās tika nogādāti arī astoņi cilvēki ar ķermeņa atdzišanu, tostarp vairāki seniori, kuri dzīvo vieni.

Kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD mediķi devās uz 843 izsaukumiem, no kuriem 136 bija saistīti ar traumām un negadījumiem.

LA.lv