×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
4. marts, 2015
Drukāt

Slovēnijas parlaments atbalsta viendzimuma laulību legalizāciju

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Slovēnijas parlaments nobalsoja par viendzimuma laulību legalizāciju, kā arī atbalstīja šādu savienību pielīdzināšanu tiesībās heteroseksuāliem pāriem.

No 90 parlamenta deputātiem balsojumā piedalījās 84, un likumprojektu no viņiem atbalstīja 51. 28 likumdevēji balsoja pret, bet pieci atturējās. Likumprojektu ierosināja opozīcijā esošo kreiso partiju koalīcija “Apvienotie kreisie” (ZL), taču to atbalstīja arī lielākā no valdošās koalīcijas partijām – liberālā Miro Cerara partija, kā arī tajā ietilpstošās kreisi centriskās partijas. Likumprojekts laulību definē kā “divu personu kopdzīvi visa mūža garumā neatkarīgi no to dzimuma” un tādējādi novērš līdz šim spēkā bijušo diskrimināciju, uzrunājot kolēģus norādīja deputāts Matejs Votavecs, kurš pārstāv ZL.

Pret likumprojektu iestājās opozīcijā esošās labējās partijas, norādot, ka tas ļaus viendzimuma pāriem adoptēt bērnus un graus tradicionālās ģimenes vērtības. Balsojuma laikā pie parlamenta ēkas pulcējās aptuveni 2000 cilvēku, kas protestēja pret viendzimuma laulību legalizāciju. Likumprojekta pretinieki jau paziņojuši, ka sāks vākt parakstus, lai ierosinātu referendumu un nepieļautu jaunā likuma stāšanos spēkā. Saskaņā ar Slovēnijas likumiem, referendumu par likuma stāšanos spēkā var sarīkot, ja tiek savākti 40 000 pilsoņu paraksti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+