×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
1. jūlijs, 2017
Drukāt

Franks Gordons: Makrons vieš cerību, Putins jauc gaisu (19)

Foto - AFP/LETA un AP/LETAFoto - AFP/LETA un AP/LETA

Emanuela Makrona uzvaru Francijas prezidenta vēlēšanās daudzi novērotāji vienā aspektā saista ar Donalda Trampa uzvaru ASV prezidenta vēlēšanas: neilgi pirms balsošanas šāds rezultāts nebija iedomājams.

Makrons samērā īsā laikā prata “ne no kā” radīt pašam savu politisko partiju – izteikti centrisku, norobežojoties no abām, var teikt, tradicionālajām partijām, kuru līderi līdz šim nomainīja viens otru “Piektās republikas” prezidenta velēšanās: konservatīvajiem de Golla koncepcijas mantiniekiem un sociālistiem, kas bija veidojušies kā politisks spēks jau Pirmā pasaules kara priekšvakarā. Nu Makrona partija guvusi lieliskus rezultātus parlamenta vēlēšanās.

Acīmredzot Francijai prasījās ne tikai vecuma ziņā pēc jauneklīga, moderni noskaņota prezidenta, kas pēc britu breksita un svaidīgā Trampa uznāciena būtu spējīgs pacelt Francijs prestižu, stiprinot tās lomu Eiropas Savienības saliedēšanā iepretim impēriskajai Putina Krievijai.

Stājoties prezidenta amatā, Makrons pasludināja: viņš gribot, lai Francija kļūtu par “start-up” nāciju, kas attiecīgi domā un dinamiski rīkojas. Šķiet, ka lasītājiem šis jēdziens jau pazīstams: nemitīga atjaunotne, radošs gars, straujas novācijas.

Analizējot Emanuela Makrona pirmos soļus prezidenta amatā, “New York Times” atzinīgi konstatē, ka viņš jau paguvis sevi nostādīt Trampa priekšā kā līdzīgs ar līdzīgu un, greznajā Versaļas pilī uzņemdams Putinu, atklāti kritizējis viņa rīcību Sīrijā un ne tikai.

Makrons – pārliecināts rietumniecisks centrists un eirooptimists – vieš cerības. Makrona uzstāšanās ES virsotņu apspriedē bija burtiski valdzinoša.

Savukārt Krievijas Federācijas valsts galva Vladimirs Putins acīmredzot savaldzinājis amerikāņu režisoru Oliveru Stounu, kurš divu gadu garumā “runājies” ar viņu, lielākoties Putina Novo-Ogarjovas ārpilsētas rezidencē. Tapa monumentāla dokumentāla filma, no kuras mēs, piemēram, uzzinām, ka Kremlī vien Putinam ir trīs kabineti un personiska kapela, kur pielūgt svētbildes. Mēs arī uzzinām, ka Putinam nav “sliktu dienu”, jo viņš, lūk, esot vīrietis… Kļūdams gauži nopietns, Putins teicis Stounam arī ko citu, proti: viņš neizslēdzot varbūtību, ka “ASV vēlas iznīcināt (!) Krievijas ekonomiku un nomainīt tās vadību, lai galu galā pievāktu Krievijas kodolarsenālu”.

Par zināmu nedrošības sajūtu liecina vārdi, ko Putins teicis, Kremlī uzrunādams vidusskolu klašu audzinātājus sakarā ar mācību gada noslēgumu: iegūtās zināšanas esot sekundāras, galvenais esot bērnu audzināšana patriotisma garā.

Putinu pamatīgi satraukuši 26. marta un 12. jūnija mītiņi Maskavā, Pēterburgā un daudzās citās pilsētās, ko bija organizējis korupcijas apkarotājs Aleksejs Navaļnijs un kuros piedalījās pārsteidzoši liels ne tikai studentu, bet arī vidusskolēn skaits. Jaunatne vairs nebaidās!

Tikmēr Putins steidz jaukt gaisu Eiropā, īstenojot, var teikt, saukli “Visu zemju tumsoņas, savienojieties!”. Maskavā notika apaļā galda konference, kurā piedalījās Putina “karsējas” Marinas Lepēnas Nacionālās frontes, Austrijas labējās “Brīvības partijas” un Itālijas tikpat labējās “Ziemeļu līgas” pārstāvji. Vienlaikus notika kādas grāmatas prezentācija, kuras nosaukums izsaka visu: “Putina jaunā Eiropa”. Kurš necik senā pagātnē jau sludināja “jauno Eiropu”?

Un noslēgumam: 7. un 8. jūlijā Hamburgā jānotiek “G-20” apspriedei, kurā būs klāt gan Tramps, gan Putins. Brīdī, kad top šīs rindiņas, vēl arvien nav skaidrs, vai Tramps vēlētos divatā tikties un runāt ar Putinu.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Tā mūsu bāleliņi ēd viens otru, vienalga, ko lasot un vai vispār lasot. Lielu Gudrinireku bars

 2. Bet mani satrauc pretrunīgā informācija, kas visu laiku figurē publiskajā telpā. No vienas puses tiek runāts par Krieviju kā ekonomiski un militāri atpalikušu valsti, kura pie tam vēl ir pilnībā izolēta no pasaules civilizētās sabiedrības, bet tajā pašā laikā tieši Krievija tiek sludināta kā galvenā visu procesu ietekmētāja pasaulē un Eiropā. Kur ir patiesība? Skaidrs ir viens, ja ekonomiski un politiski atpalikusi un neefektīva valsts spēj jaukt gaisu, tad tas, man personīgi nevieš nekādas cerības ne attiecībā uz Makronu, ne Trampu, ne jebkuru citu.

 3. Ļaujiet jel iestrādāties nevis tūdaļ pēc ievēlēšanas viszinīgi vērtējat.Makronu ievēlēja franču tauta un viņš būs tās prezidents.Mums līdz tādam prezidentam nekad nenokļūt,kaut pēdējās vēlēšanās it kā bijām tam ļoti tuvu.

 4. Kad pie mums uzradīsies valstssvīrs, kurš pieprasīs par 25 % samazināt deputātu un vispār administratīvo štatu masu. Kapa klusums mūsu parlamenta 100% aizņemtajā Kalēju ielā. Kāds kontrasts ar jebkuru attālāku novadu!

 5. Es nezinu, vai autors prot franču valodu. Ja neprot, tad ir piedodams, jo viņam rastos pavisam cits viedoklis, paklausoties Makronu. Bet ja prot un vienalga raksta slavas dziesmas Makronam, tad tas vairs nav smieklīgi.

 6. Ko gan citu no šī autora var gaidīt kā ka makrons viešot cerību… 🙂

 7. Paldies Frankam Gordonam par kārtējo labo rakstu! Arī par saukli “Visu zemju tumsoņas, savienojieties!”. Komentāros jau te arī tādu netrūkst – karsēju, zināmo algoto anonīmo grafomānu.

 8. Franks Gordons NEKĀDI NEJAUC GAISU!?? IR CITI GAISA JAUCĒJI! TIEM NAV PATICIS MIERS UN CITU VALSTU LABKLĀJĪBA!!! TIE LIEN VIRSŪ KĀ MĪĻAS CŪKAS UN MEKLĒJAS……

 9. Skaidra analīze. Makrona personā — Eiropas apgaismotība; Pūķina — krievnacistiska tumsonība.

  • Яснее ясного. А клещь есть клещь, да хуже энцефалитного.

  • ērces komentāra pirmā daļa raisa smaidu… 🙂
   Der atcerēties, ka apgaidsmība-boļševisms u.c. sarkano idejas mūs ir novedušas TUR, kur Eiropa ir pašlaik. TIESHI TUR! kur pašlaik esam. Uz Eiropas kultūru zinīcīināšanas sliekšņa ar politkorupcijas žņaugiem.
   Agrāk politkorupcija tika aizstāta ar asiņu jūrām. Tādi lūk ir šie apgaismotāji. Un viņi ved uz bezdibeņa malu,

   • Vai esi lasījis Tomasa Manna “Der Zauberberg”? Vai esi ko lasījis vispār (astskaitot krievu un komūnistu propagandu)?

 10. Ты смотри, комментарий стёрли, а цифирка то осталась. Вот вам и свобода слова по латышски. А мне не трудно, я повторить могу.
  У старого еврея стало совсем плохо со зрением. Он как то не заметил, что огромное количество французов вообще не приняло участие в выборах. И даже не захотел понять причину этого. И кто такой этот новый президент, ставленник Ротшильдов и любитель старушек?! Какой он центрист и оптимист, покажет будущее.
  Восторг, который испытывает Гордон от митингов оппозиции а ля Навальный, уж через чур отдают фальшью. Нет там ни страха власти, ни заметной массовости участников, один пшик. Ну а личная неприязнь автора к Путину, уже достаточно приелась.

 11. Икота-икота, перейди на Федота…

 12. ir radies iespaids Atbildēt

  Visvairāk gan te “gaisu jauc” pats Franks Gordons!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Tev vēl jāpaaugas!

Lai runātu par marihuānas legalizēšanu medicīnas vajadzībām, “jābūt ļoti skaidrām sabiedrības brieduma pazīmēm”, taču šobrīd ministre legalizēšanu nevarot atbalstīt, tā aģentūrai LETA sacījusi veselības ministre Anda Čakša.

Arī Latvijas Onkologu asociācijas vadītājs Jānis Eglītis uzskata, ka Latvijas sabiedrība pagaidām nav sasniegusi nepieciešamo izglītības un attīstības līmeni. Marihuāna medicīnā var būt noderīga, tomēr, lai to legalizētu ārstnieciskām vajadzībām, Latvijas sabiedrībai vēl “nedaudz jāpaaugas”, paužot personīgo viedokli, aģentūrai LETA sacījis onkologs, piebilstot: “Marihuāna varētu būt labāka nekā alkohols, kas mūsu sabiedrībā ir populārs produkts.”

Latvijas politiķu vidū diskusijas par šo jautājumu atsākušās pēc tam, kad Gruzijas Konstitucionālā tiesa jūlija nogalē lēma par labu marihuānas lietošanas legalizācijai.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+