Kultūra
Māksla

Smilšu skulptūru festivālā uzvar mākslinieks no Lietuvas, Latvijas pārstāvis iegūst otro vietu 1

Foto – jelgavniekiem.lv

Starptautiskajā Smilšu skulptūru festivālā “Summer Signs” Jelgavā Latvijas pārstāvis Kārlis Īle ieguvis otro vietu par skulptūru “Vientuļā lelle”, aģentūru LETA informēja Jelgavas pašvaldības iestādes “Kultūra” pārstāve Diāna Mamedova.

Pirmo vietu festivālā par skulptūru “Draudzība” ieguva Lietuvas pārstāvies Martins Gauba, savukārt trešo vietu par skulptūru “Aktrise” ieguva Krievijas pārstāvis Aleksandrs Skarednovs.

Savukārt Krievijas pārstāvis Jurijs Mistriukovs ieguva veicināšanas balvu par skulptūru “Aptverot pasauli”. Žūrijas simpātiju balvas saņēma Portugāles pārstāvis par skulptūru “Aizkulises” un Krievijas pārstāvis Jevgēnijs Tarnopoļskis par skulptūru “Mājas teātris”.

Galerijas nosaukums

Festivālam iesniegtos darbus vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, tēlnieks, profesors, Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas vadītājs Aigars Bikše, arhitekte, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un būvzinātņu fakultātes Ainavu arhitektūras un plānošanas katedras profesore un vadošā pētniece Aija Ziemeļniece un skulptors, vairāku Starptautisko smilšu skulptūru festivālu “Summer Signs” laureāts Donāts Mockuss.

Galerijas nosaukums

Smilšu skulptūras tika vērtētas pēc tādiem kritērijiem kā tehniskais izpildījums, mākslinieciskās izpausmes, tēmas atspoguļojums un radošums.

Šogad festivāls Jelgavā vienkopus pulcēja 17 profesionālus tēlniekus no Latvijas, Lietuvas, Bulgārijas, Portugāles, Francijas un Krievijas. Festivāla tēma ir veltīta teātrim, ko mākslinieki savos darbos atklāj dažādās interpretācijās. Skulptūru tapšanai kopumā tika izmantots vairāk nekā 1000 tonnas smilšu.

Smilšu skulptūru parks apmeklētājiem būs atvērts 10.jūnijā no plkst.10 līdz plkst.24 un 11.jūnijā no plkst.10 līdz plkst.23.

Parka darba laikā tiks piedāvāta kultūras un izklaides programmu, kurā notiks izrādes bērniem, rotaļas un radošās darbnīcas, kā arī uzstāsies grupas “Tumsa”, “Triana Park”, “Opus Pro”, dziedātāji Ivo Fomins un Normunds Rutulis un citi.

LA.lv
DJ
DIĀNA JANCE
Kultūra
Diāna Jance: Mēs esam visur
8 stundas
SR
SANDRA RATNIECE
Kultūra
Mūža grāmatu šķirstot. Iznācis trešais Arvja Vigula krājums
8 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
FOTO. Ojāra Vācieša literārā prēmija – Dainai Sirmajai
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Trīs partijas izstājas no JKP vadītajām valdības veidošanas sarunām
5 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Latvijas Banka noslēgusi pastāvīgu darba līgumu ar Saeimas “izsvilpto” Kušneru
4 stundas
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Latvija piedalīsies “Expo 2020” Dubaijā: cer veicināt eksportu uz Āzijas valstīm
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Arī ceturtdien vietām gaidāmi saulaini mirkļi
56 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Lielbritānija brīdina savus pilsoņus un ierindo Zviedriju augstākajā terora draudu līmenī
2 stundas