×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. marts, 2012
Drukāt

Smilteniešu labais kreisais pagrieziens

kreisais_pagrieziens_6

“Kreisais pagrieziens” ir ne tikai autobraucēju ikdienas “šķērslis”, bet arī enerģisku muzikantu apvienība, kuras pirmsākumi meklējami daudzu šlāgermuzikantu dzimtajā Smiltenē. Pašlaik pirms desmit gadiem izveidotais duets pārveidojies līdz “dzīvā” sastāva piecniekam un nākotnē sola pieteikt sevi arvien skaļāk. 

Viss sākās ar Smiltenes tehnikuma divu audzēkņu aizraušanos ar mūziku – toreiz grupas solists Dzintars Ziediņš bieži kavēja stundas, lai vienatnē tehnikuma zālē varētu uzspēlēt klavieres. Iznākumā dzima neliels sastāvs, kura arsenālā bija tikai sintezators un ģitāra. Pirmā balle nospēlēta Smiltenes ģimnāzijas izlaidumā, bet kā pirmo nopietno pasākumu grupas dibinātājs, balss un dziesmu autors un toreizējais lauku uzņēmējdarbības students Dzintars min uzstāšanos grupas “Kaimiņi” jaunā albuma prezentācijas pasākumā 2003. gadā.

“Brauciet no Rīgas uz Alūksnes pusi un nogriezieties pa kreisi uz Smilteni,” tā grupas nosaukumu nopietni pa jokam skaidro “Kreisā pagrieziena” vokālists. Tomēr patiesībā apvienības titula krusttēvs ir slaveno smilteniešu – grupas “Apvedceļš” – solists Jānis Krūmiņš, nebēdnīgi aicinot sākotnējai idejai par “pagriezienu” pievienot “kreiso”. Tomēr, iespējams, grupas vārds esot skaidrojams ar pašu “pagrieziena” muzikantu netipisku dzīves un mūzikas uztveri – kā uzsver Dzintars, viņa radītā mūzika, kuras tekstus rakstījušas gan dzejnieces Marika Svīķe un Regīna Melzoba, gan pats Dzintars, nereti pārkāpjot šlāgera robežas un bīstami tuvojas popmūzikai.

Grupas līderis stāsta – kopš grupas pirmsākumiem pamatīgi mainījies tās sastāvs. Pašlaik smilteniešu kolektīvā apvienojušies pieci vairāku paaudžu muzikanti, kā smej Dzintars, vecumā no 16 līdz 54 gadiem: pie bungām jaunais muzikants Mārtiņš Kokars, basģitāru spēlē Jānis Namnieks, soloģitāras stīgas ieskandina šlāgermuzikantu aprindās pazīstamais Jānis Kuzmans, savukārt grupas balss līdz ar Dzintaru Ziediņu ir topošā džeza un populārās mūzikas skolotāja Kristīne Priede.

 

“Protams, katrā paaudzē muzikālās gaumes ir citādas, taču paaudžu atšķirībām ir arī savas priekšrocības – mūsu vecākais kolēģis iepazīstina ar senākām ziņģēm, mēs pienesam kaut ko no mūsdienu popmūzikas.”

 

Galu galā ballēs un kāzās, kurās tagad iznākot muzicēt jo bieži, visvairāk cieņā joprojām esot latviešu šlāgermūzikas zelta klasika, sevišķi Raimonda Paula daiļrade, taču šādās reizēs “Kreisais pagrieziens” priecē arī ar savām dziesmām.

Līdz šim smilteniešu piec-nieka melodijas iepazinuši gan “Latvijas radio 2” klausītāji, gan Latvijas šlāgeraptaujas skatītāji. Populārākās no tām ir “Meitene pienenēs” un “Jaunības zieds” – tieši pēdējā kļuva par tituldziesmu pirmajam un pagaidām vienīgajam “Kreisā pagrieziena” albumam, kas nāca klajā 2008. gadā. Pašlaik šlāgeraptaujas balsojumam pieteikta Dzintara Ziediņa kompozīcija “Sniegpārslu putenī”, bet tās autors atklāj, ka šogad nesteidzīgi top materiāls jaunam albumam, ko varētu izlaist nākamgad.

Savukārt klātienē “Kreiso pagriezienu” drīzumā varēsim sastapt draugu apvienības “Mākoņstūmēji” divu gadu jubilejas ballītē Mēru tautas namā. Tikko nofilmēts arī grupas jaunākā veikuma – dziesmas “Visskaistākais sapnis” – video, kas uzņemts slavenajā “Raganas ķēķī”. Bet vasarā “Kreisais pagrieziens” sola piestāt lielākajos vasaras šlāgermūzikas festivālos – Madonā, Bīriņos un citur. “Mēģināsim būt mazliet aktīvāki, tagad mums ir “dzīvais sastāvs”, to noteikti vērts dzirdēt klātienē,” aicina smiltenieši.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+