×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
4. septembris, 2012
Drukāt

Šmits būs vienīgais spītnieks pret “Eiropraidu 2015”?

Foto - LETAFoto - LETA

Bez šaubām, politiķi, kuri bruģējuši ceļu uz Rīgu simtiem tūkstošu tūristu un saukuši, ka mūsu galvaspilsētai jākļūst par starptautisko konferenču centru, ir atsēdināti savos vislabākajos nodomos. Cilvēki ar nesamaitātu fantāziju gaidīja, ka te uz pasaules čempionātu ieradīsies sēņošanas entuziasti, uz lektoriju jūras arāji un zinātnisko konferenci rīkos muskuļoti spēkavīri.

 

 

Ka te pulcēsies opermūzikas draugi, krievu disko cienītāji, senvēstures mīļi, vissliktākajā gadījumā vecpuišu ballīšu cienītāji. Bet noticis tas, ko nevarēja iedomāties murgainākajā sapnī – veselīgā tūrisma koncentrācijas vietā ir ielauzies ļaunais gars, un, proti, raganu sabatam līdzīgā saietā Rīgu izraudzījušies par “Eiropraida 2015” salidojuma vietu!

Par tiesībām rīkot šo sarīkojumu Rīga pieveikusi tādas dižpilsētas kā Barselona, Mančestra, Milāna, vismaz tā paziņojuši interneta tvertnē. Jūs jau saprotat, ka runa ir par Latvijā vienmēr politisko putekļu mākoni saceļošo geju un lesbiešu, biseksuāļu un transpersonu, un viņu draugu prieces un līksmes izdarībām pilsētas centrā, tikai 2015. gadā tas patiešām ieplānots kā tamlīdzīgs “starptautiskai konferencei”, “internacionālai feerijai” ar miljoniem attiecīgās orientācijas dalībnieku. Skeptiķi sacīs: mums jau pietiek ar tradicionālo seksuālo minoritāšu izrādi Vērmanītī, diez kā negribas iepazīties vēl ar “viņu draugiem”.

 

Bet Latvijā neviens politiķis nevar palikt ķīmiski tīrs, ja noklusē savu attieksmi pret šādu ievērības cienīgu notikumu. Pie šīs labās etiķetes pagaidām drosmīgs bijis turēties tikai krietnais mācītājs Jānis Šmits, kurš dara, ko var, kaut viņam nav asāka instrumenta par stibiņu un stiprāka pretlīdzekļa par svētīto ūdeni.

 

Kāpēc nav iekārojuši izteikties citi kungi, kuri sev izdevīgās reizēs gatavi ar nolaistām biksēm sēsties uz kvēlošām oglēm, lai tikai publiskotu taisno viedokli? Pārējie ir ļoti rezervēti. Tas bija prātīgs ķīniešu politiķis, kurš parādīja piemēru, kā šādos gadījumos izturēties ar vislielāko apdomu. Kad viņam jautāja, kā vērtēt pirms 200 gadiem notikušo franču revolūciju, ķīnietis dziļdomīgi atteica – šo notikumu vērtēt vēl pāragri.

Arī tagad nevienam nav apetīte sodīties par šurpu nākošo juteklisko karavānu, jo ES prezidēšanas gadā nemaz nedrīkst atgrūst cilvēkus, kuru reklāmā rakstīts “esam tādi paši kā citi”. Geji gulēs komforta zonas viesnīcu baltos palagos un pusdienos labās restorācijās, būdami gardēži. Praids Eiropā esot jautrs, izpušķots mūzikhols ar amorīšu un nimfu estētisku piedalīšanos, nevis seksa apsēstu broileru un izlaidības priesterieņu gāzelēšanos. Geju skanošais ir tikpat spožs lats un eiro, kas prasta tūrista kabatā! Būsim skarbi reālisti. Varbūt mācītājs Šmits ir un paliks vienīgais spītnieks, kam liksies, ka šīs pikantērijas skādēs vietējo ļautiņu morālei.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+