×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
30. aprīlis, 2015
Drukāt

Šodien Cēsīs – pēdējais “Plašā Apvāršņa konkursa pusfināls”

Foto: Plašā Apvāršņa konkurssFoto: Plašā Apvāršņa konkurss

Aspazijai veltītais Almas Andersones karogs.

Ceturtdien, 30. aprīlī, Cēsu Centrālajā bibliotēkā notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes rīkotā “Plašā Apvāršņa konkursa” otrās kārtas noslēdzošais reģionālais konkurss. Tajā piedalīsies aptuveni 50 skolēnu – pirmās kārtas uzvarētāji no Vidzemes skolām un publiskajām bibliotēkām, pastāstīja LNB komunikāciju speciālists Augusts Zilberts.

Pasākums veltīts Raiņa un Aspazijas 150. jubilejai, un konkursa galvenais temats ir abu rakstnieku idejas un dzīvesstāsti, kuri tiek aktualizēti mūsdienu bērnu lasīšanas pieredzē.

Konkursa reģionālajos pusfinālos dalībnieki prezentē savus radošos mājasdarbus, dažādos uzdevumos pārbauda zināšanas par Raiņa un Aspazijas dzeju un dzīvi, kā arī tiekas ar žūrijas pārstāvjiem – rakstniekiem, māksliniekiem un literatūras pētniekiem (Cēsīs: LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova, dzejniece Inese Zandere, māksliniece Rūta Briede, žurnāliste Eva Ikstena-Strapcāne, Latvijas Universitātes profesore Ilze Stikāne, Latvijas Radio producente Diāna Bērza).

Jau notikuši Rīgas un Pierīgas, Latgales, Kurzemes un Zemgales pusfināli. “Plašā Apvāršņa konkurss” maijā noslēgsies Rīgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+