×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
9. maijs, 2016
Drukāt

Soduma balvu saņems Ikstena un Bērziņš

Foto: LETAFoto: LETA

Šonedēļ 13. maijā plkst. 18, rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma dzimšanas dienā, jau ceturto gadu Ikšķiles novada pašvaldība pasniegs Dzintara Soduma balvu literatūrā, un to saņems rakstnieki Uldis Bērziņš un Nora Ikstena, pavēstīja dzejniece Liāna Langa.

Šogad Latvijas grāmatu apgādi Dzintara Soduma balvai bija pieteikuši 25 grāmatas – oriģināldarbus prozā un dzejā, kā arī tulkojumus. Ar plašāko izdevumu klāstu pārstāvēti apgāds “Neputns”, “Dienas grāmata” un “Zvaigzne ABC”.

Dzintara Soduma balvas žūrija vienprātīgi atzina, ka Ikstenas romānā “Mātes piens” katru lasītāju dziļi skar autores atklātība, personāžiem neglaimojoša, pat nežēlīga patiesība. Arī Ulža Bērziņa veikums, tulkojot senislandiešu mitoloģiskos un poētiskos tekstus “Eddas dziesmas” ir augstākās apbrīnas vērts, jo latviski tās skan tik dzīvi un spilgti, ka būtu viegli noticēt, ka Islandē tās skandētas latviski.

Līdz šim Soduma balvu saņēmuši rakstnieki Jānis Rokpelnis par grāmatu “Rīgas iestaigāšana”, Egīls Venters par romānu “Mainīgā intervence”, Pēteris Draguns par dzejoļu krājumu “Tumšā stundā”, Andris Zeibots par romānu “Okeāniskais ES”, Inga Ābele par romānu “Klūgu mūks”, Māris Bērziņš par vēsturisko romānu “Svina garša”.

Dzintara Soduma balvas fonds ir 4269 eiro. Tā ir izcilā latviešu rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma piemiņai veltīta Ikšķiles novada pašvaldības atzinība Latvijas rakstniekam par novatorismu dzejā, prozā, dramaturģijā vai tulkotājam par literatūras tulkojumu latviešu valodā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+