×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. septembris, 2017
Drukāt

Šoferīši, uzmanību! Ieslēgs vēl četrus fotoradarus; kopā to būs 52 (KARTE) (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Tuvākajās dienās uz Latvijas ceļiem sāks darboties vēl četri stacionārie fotoradari, kas atradīsies Pūrē, Durbē, Lilastē un Baldonē, aģentūru LETA informēja Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD).

Kopumā uz Latvijas ceļiem kopumā darbosies 52 stacionārie fotoradari.

Četri jaunie radari jau ir uzstādīti un pirms to atrašanās vietām ir izvietotas informatīvas ceļa zīmes, uz kurām norādīts ātruma mērierīces atrašanās vietā atļautais braukšanas ātrums. CSDD vērš autovadītāju uzmanību, ka braukšanas ātruma režīms vienmēr un ne tikai šajās vietās ir jāievēro neatkarīgi no tā, vai fotoradars darbojas vai ne.

Valdības apstiprinātais stacionāro fotoradaru uzstādīšanas plāns paredz līdz 2018.gadam uz Latvijas ceļiem kopumā uzstādīt 100 ātruma mērierīces, kas ievērojami paplašinātu atļautā braukšanas ātruma pārkāpēju kontroli. Līdz šī gada beigām plānots uzstādīt vēl astoņus radarus. Savukārt 2018.gadā uz ceļiem parādīsies vēl 40 jauni stacionārie fotoradari, nodrošinot to, ka līdz nākamā gada beigām Latvijā kopumā darbojas 100 radari.

Radaru atrašanās vietas izvēlētas, izvērtējot simtiem ceļu satiksmes negadījumu statistiku, “melnos punktus” un informāciju par ceļu posmiem ar intensīvu satiksmes plūsmu. Vietas izvēlētas un saskaņotas, sadarbojoties CSDD un satiksmes drošībā un satiksmes organizācijā iesaistītajām atbildīgajām institūcijām – Valsts policijai, VAS “Latvijas Valsts ceļi” un pašvaldībām.

Stacionāro fotoradaru uzstādīšana jau devusi būtisku pienesumu ceļu satiksmes drošībai, jo radaru vietās ir samazinājies neparedzēto ātri braucošo transportlīdzekļu skaits, kas savukārt samazinājis satiksmes plūsmas ātrumu. Tāpat radaru vietās nav bojā gājušo dēļ ātruma pārsniegšanas.

Stacionārie fotoradari ir tikai viens no satiksmes drošības uzlabošanas instrumentiem. Tikpat nozīmīga ir ceļu uzlabošana, policijas klātbūtne un pārvietojamie radari, sabiedrības izglītošana un informēšana.

Jau ziņots, ka Valsts policija no uzņēmuma “Reck” 22.augustā saņēmusi 12 jaunus pārvietojamos fotoradarus, kas ļaus ātrumu uz autoceļiem kontrolēt jau septembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Jūsmo- ātrums uz ceļiem samazinās! Transportam jābūt ne tikai drošam, bet arī ātram.

  2. Diemžēl, nevar piekrist policijas apgalvojumam par satiksmes drošību. Radari – tie ir naudas kasēšanas aparāti, protams, lieliski strādā, policijas un, tā saucamās valsts, ienākumi aug.
    Taču satiksmes plūsma tiek bremzēta, vairāk laika pavadām uz ceļa, tātad ilgāku laiku atrodamies riska zonā. Jo tie aptaurētie, visgudrākie, veiksmīgākie un visādi citādi labākie, kuriem noteikumi nav rakstīti, kuri apdzen visur, kur vien tas ir iespējams un arī neiespējams, nekaunīgi lien priekšā jebkuram, un, agrāk vai vēlāk pamatā arī izraisa avārijas, nogalinot vai sakropļojot ne tikai sevi, bet arī pilnīgi nevainīgus līdzcilvēkus. Pret šiem, pret kuriem patiesi būtu jāvēršas ar visu likuma bardzību – radari ir bezspēcīgi.

  3. Uz Lielvārdes ielas – pārvietojamais jau stäv.

  4. Karte blefo, Baltezerā joprojām nav.

Draugiem Facebook Twitter Google+