×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
31. jūlijs, 2012
Drukāt

Šogad graudu iepirkumu cenas palielinājušās par 20–40%

Foto - LETAFoto - LETA

Šogad Latvijā graudaugu iepirkuma cenas ir par 20–40% augstākas nekā 2011.gada sezonā, otrdien žurnālistiem pavēstīja graudaugu pārstrādātāja “Rīgas dzirnavnieks” ģenerāldirektors Sandis Jansons.

Viņš cenu pieaugumu skaidroja ar spekulācijām pasaules biržās pēdējo nedēļu laikā. “Par laimi zemniekiem vai par nelaimi pircējiem, bet šajā sezonā graudu cenas ir par 20–40% augstākas. Mēs arī iepirksim graudus par to tirgus cenu, jo citādi tie aizietu uz citām valstīm,” pastāstīja Jansons un piebilda, ka nav zināms, vai cenas saglabāsies šādā līmenī.

“Rīgas dzirnavnieka” ģenerāldirektors atzina, ka tādēļ arī uzņēmuma ražotā produkcija būs dārgāka. “Viss atkarīgs no tā, kas notiks ar graudu iepirkumu cenām nākamā mēneša laikā. Mūsu produkcija noteikti sadārdzināsies, bet precīzus apmērus varēs redzēt tikai septembrī,” klāstīja Jansons.

Viņš arī norādīja, ka prognozēta laba graudu raža un kopā paredzēts iepirkt 100 tūkstošus tonnu graudaugu, tostarp desmit tūkstošus tonnu auzu, 40–50 tūkstošus tonnu rudzu, bet pārējie būs kvieši.

Uzņēmums pērn strādāja ar 18,413 miljonu latu apgrozījumu un guva līdz 439,4 tūkstošu latu peļņu.

“Rīgas dzirnavnieks” ir viens no lielākajiem graudu pārstrādātājiem Baltijā. Uzņēmums ražo un pārdod graudu pārstrādes produktus – visu veidu kviešu un rudzu miltus, miltu maisījumus, pārslas, placinātus graudus un putraimus industriālajiem patērētājiem, kā arī fasēto produkciju individuālam patēriņam ar zīmoliem “Hercogs”, “Herkuless” un “AXA”. Uzņēmums ietilpst “Lantmännen” koncerna sastāvā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+