×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
3. septembris, 2016
Drukāt

Šogad Latvijas laukos ļoti populārs ir kļuvis ūdenstūrisms

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Šogad Latvijas laukos ļoti populārs ir kļuvis ūdenstūrisms, aģentūrai LETA pastāstīja biedrības “Lauku ceļotājs” prezidente Asnāte Ziemele.

“Ūdenstūrisms šogad ir kļuvis ļoti populārs. Arī, piemēram, “supošana” šogad ir ļoti populāra,” sacīja Ziemele. Viņa piebilda, ka pieprasījuma pieaugums pēc ūdenstūrisma ir saistīts ar samērā silto vasaru, kā arī cilvēku vēlmi aktīvāk pavadīt laiku.

Vienlaikus viņa piebilda, ka Latvijas lauku uzņēmējiem nereti ir problēmas nodrošināt ūdenstūrismam nepieciešamo infrastruktūru, piemēram, atbilstošas labierīcības, uzgaidāmās telpas un ģērbtuves. “Ļoti trūkst dažādu nianšu, kas padara piedzīvojumu komfortablu,” atzina Ziemele.

Tāpat viņa pastāstīja, ka cilvēki labprāt dodas pārgājienos. Piedāvājumu šajā ziņā paplašina arī lauku uzņēmēji. “Mēs šobrīd strādājam pie viena ļoti liela kājāmgājēju projekta jūras piekrastē,” sacīja Ziemele.
Tajā pašā laikā viņa atzina – lai attīstītu kājāmgājēju maršrutus, nereti trūkst nepieciešamās infrastruktūras un mārketinga materiālu.

Ziemele arī piebilda, ka jau labu laiku Latvijas laukos ir popularizējies velotūrisms. Lai arī infrastruktūra uzlabojas, joprojām ir pietiekami daudz neizbraucamu un bīstamu veloceļu.

“Lauku ceļotājs” ir vecākā un spēcīgākā lauku tūrisma organizācija Latvijā, tā dibināta 1993.gadā. Biedrības mērķis ir lauku tūrisma attīstība Latvijā kopējā lauku ekonomikas kontekstā, sadarbojoties ar lauksaimniecības, pašvaldību, dabas aizsardzības un citām nozarēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+