×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. februāris, 2013
Drukāt

Šogad nelaimes gadījumos darbā bojā gājuši jau četri cilvēki

Foto-LETAFoto-LETA

Šī gada pirmo trīs nedēļu laikā nelaimes gadījumos darbā bojā gājuši jau četri nodarbinātie, liecina Valsts darba inspekcijas (VDI) apkopotā informācija. Vēl četri cilvēki šogad līdz 22.janvārim darbā guvuši īpaši smagas traumas – 2012.gadā šajā laika periodā tie bija septiņi cilvēki. VDI vērš uzmanību, ka daļa letālo nelaimju, iespējams, bijusi dabiska nāve darba vietā.

Šogad darbā dzīvību zaudējis 24 gadus vecs vīrietis, kurš ticis ievilkts kūdras smalcināšanas iekārtā. Kā skaidro VDI, vīrietis iekāpis kūdras bunkurā, lai to iztīrītu, bet nav izslēdzis smalcināšanas iekārtu un ticis tajā ievilkts.

Dzīvību darbā zaudējis arī kāds 52 gadus vecs kuģa motorists, kurš, ejot pa trapu, paslīdējis un iekritis Liepājas ostas kanālā. Vēl kādai 26 gadus vecai sievietei, grāmatsējējai, darba vietā palicis slikti un apstājusies sirds. Savukārt vienā gadījumā pie automašīnas stūres ticis atrasts miris autovadītājs.

Smagu, bet ne letālu traumu šogad darbā guvis kāds 37 gadus vecs strādnieks, kuram uz galvas uzkritis dzelzs gabals no ogļu pārkraušanas krāna kausa. Nopietni savainojies arī 56 gadus vecs strādnieks, kuram ceļa nomales tīrīšanas darbos pa krūtīm trāpījis krītošs nozāģēts koks.

Smagu galvas traumu šogad darbā guvis 27 gadus vecs palīgstrādnieks, kurš, kraujot automašīnā maisus ar fasētu kūdru, nokritis no rampas. Savukārt rokas lūzumu darbā guvusi 54 gadus veca pagaidu darbu strādniece, kura kritusi, kad gājusi pēc slotas, lai noslaucītu domes kāpnes.

VDI aicina darba devējus atgādināt saviem darbiniekiem, ka iekārtas pirms apkopes un remontdarbu veikšanas ir jāizslēdz. Tāpat ir jānodrošina, ka visi darbinieki ir informēti par apkopes un remontdarbu veikšanu.

Pērn smagos nelaimes gadījumos, pēc VDI datiem, cietuši 199 nodarbinātie, vēl 30 cilvēki darba negadījumos gājuši bojā. Darba inspekcija lēš, ka katrās desmit dienās Latvijā darbā iet bojā viens nodarbinātais.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+