Latvijā
Sabiedrība

Šogad Sieviešu dienā pērk lielākus un dārgākus ziedu pušķus 16

Foto-LETA

Pircēji šogad Sieviešu dienā iegādājas lielākus un dārgākus ziedu pušķus, aģentūrai BNS pastāstīja aptaujātie ziedu tirgotāji.

Ziedu tirgotāja “Florens International” īpašnieks Āris Meilands aģentūrai BNS norādīja, ka šogad Sieviešu dienā pieprasījums pēc ziediem ir līdzīgs kā pērn, taču pircēji iegādājas lielākus un dārgākus ziedu pušķus. “Pušķi šogad ir tādi apjomīgāki, mazāk ir tādi ar mazu puķu skaitu, vairāk ir tādi lielāki un vērtīgāki. Otrs, arī pašā veikalā  mums aktīvi nāk iekšā cilvēki un pērk ziedus,” sacīja Meilands, piebilstot, ka šogad salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir pieaugusi vidējā summa par ziediem, taču precīzu summu viņš nevarēja nosaukt.

Vienlaikus viņš sacīja, ka pircēji šogad vairāk dod priekšroku tulpēm, kā arī ziedu pušķiem vairāk pievieno dāvanas. “Arī pagājušajā gadā [tulpes] pasūtīja gana daudz, bet šogad tā proporcionāli pret pārējiem [ziediem] sanāk vēl vairāk,” pastāstīja “Florens International” īpašnieks.

Viņš norādīja, ka pircēji ziedus Sieviešu dienai pasūtīja jau savlaicīgi, tāpēc pasūtījumu skaita ziņā svētdiena nav aktīvākā diena, bet lielākoties notiek ziedu piegāde.

Arī uzņēmuma “AVE Kurjers” (“Puķu kurjers”) pārstāve Daina Zamberga aģentūrai BNS pastāstīja, ka vidējā pirkuma summa par ziediem šogad ir pieaugusi. Tāpat viņa apliecināja, ka pircēji šogad visvairāk iegādājas rozes un tulpes.

Vienlaikus viņa sacīja, ka šogad Sieviešu dienā ziedu pasūtījumu skaits ir mazāks nekā pērn. “[Ziedus pasūta] drusciņ mazāk nekā pagājušajā gadā, bet tie [pasūtījumi] ir sadalījušies pa vairākām dienām – vakardien, šodien un rīt,” norādīja Zamberga.

LA.lv