×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
22. jūlijs, 2013
Drukāt

“Sōla” ar ievērojamiem panākumiem piedalījies starptautiskajā koru konkursā “Seghizzi 2013”

foto - Letafoto - Leta

Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris “Sōla” vakar vakarā ieguvis divas zelta un divas sudraba medaļas, kā arī diriģenta specbalvu 52. starptautiskajā koru konkursā “Seghizzi 2013”, kas norisinājās Itālijas pilsētā Gorīcijā, aģentūru LETA informēja kora pārstāve Ilze Tormane.

Kora “Sōla” mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons akcentē, ka 14. sezona korim ir bijusi ļoti raiba un notikumiem bagāta, no kuriem būtiskākais bija nesenie Dziesmu svētku Koru kari, kad “Sōla” ieguva Lielo balvu.

“Uz konkursu Gorīcijā devāmies nedēļu pēc Dziesmu svētkiem, tādējādi turpinot intensīvi dziesmoto vasaru, kad īsā laika posmā apguvām apjomīgu repertuāru. Esmu lepns par savu kori, kas ir izturējis saspringto grafiku, neierasti karsto klimatu un atzīstami startējis arī starptautiskā mērogā,” akcentēja diriģents.

Līdz septembrim koris nedaudz atpūtīsies, bet tad uzņems jaunus dziedāt gribētājus un gatavosies 15. sezonas jubilejas koncertam, kuram jau top septiņi latviešu komponistu jaundarbi.

Itālijā notikušajā konkursā “Sōla” piedalījās konkursa četrās kategorijās – 19. gadsimta mūzikas, 20. gadsimta mūzikas, tautas mūzika un mūsdienu mūzikas kategorijā. Pavisam konkursā piedalījās 20 kolektīvi no 19 valstīm.

19. gadsimta mūzikas un jaundarba jeb mūsdienu mūzikas kategorijā koris “Sōla” ieguva sudraba medaļas, bet zelta medaļas iegūtas par sniegumu 20. gadsimta mūzikas un tautas mūzikas kategorijā. Bez tam koris “Sōla” kopā ar četriem kolektīviem no Indonēzijas, Ungārijas, Norvēģijas un ASV tika izvirzīts uz “Grand Prix”, kur uzvarēja Portlandes kamerkoris no ASV. Koris “Sōla” ierindojās trešajā vietā aiz Norvēģijas nacionālā jauniešu kora.

Konkursa žūrijas specbalvu – jaunais talants – saņēma kora “Sōla” mākslinieciskais vadītājs Ādamsons.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+