Foto – AFP/LETA

Somijas izlase hokeja lielvalstu duelī pārspēj Krieviju 0

Uzvaru vienā no centrālajiem pasaules hokeja čempionāta apakšgrupu turnīra mačiem piektdien izcīnīja mājinieki somi, pārspējot pašreizējos pasaules čempionus Krievijas valstsvienību.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā

Helsinku apakšgrupas piektās kārtas spēlē Somijas izlase bija pārāka ar rezultātu 3:2 (1:0, 2:1 0:1), sagādājot Krievijas valstsvienībai otro zaudējumu pēc kārtas.

Divus vārtus Somijas izlases labā guva Petri Kontiola, kurš ar pieciem gūtiem vārtiem un četrām rezultatīvām piespēlēm kļuvis par turnīra dalītu rezultatīvāko spēlētāju, bet reizi precīzs bija Juhamati Āltonens, kurš otrās trešdaļas izskaņā vairākumā panāca 3:1 mājinieku labā.

Savukārt Krievijas izlases rindās izcēlās Aleksandrs Radulovs, otrās trešdaļas ievadā vairākumā uz to brīdi panākot neizšķirtu 1:1, un Iļja Kovaļčuks, 2:3 panākot divas minūtes pirms cīņas noslēguma.

Kovaļčuks piecās turnīra spēlēs iekrājis sešus vārtus un trīs rezultatīvas piespēles.

Abu komandu spēkošanās noritēja ļoti agresīvā un rupjā cīņā, īpaši rupji vairākās epizodēs nospēlējot Kovaļčukam, kurš pēdējās sekundēs izpelnījās 5+20 minūšu noraidījumu.

Kā ziņots, iepriekš piektdien Austrijas valstsvienība ar rezultātu 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā sagādāja kārtējo zaudējumu Slovākijai, vēl vairāk saasinot situāciju Helsinku apakšgrupas kopvērtējumā.

Rezultātu pēc deviņām spēlētām minūtēm atklāja slovāku uzbrucējs Tomašs Surovijs, bet otrajā trešdaļā izlīdzinājumu panāca Gerhards Unterlugauers.

Cīņas gaitā abas komandas veica daudz metienu pa vārtiem – 43:35 Slovākijas labā -, tomēr ne pamatlaikā, ne papildlaikā rezultāts vairs nemainījās un uzvarētāju nācās noskaidrot pēcspēles metienos. Tajos vienīgo reizi precīzs bija austriešu zvaigzne Tomass Vaneks, dodot savai komandai otro uzvaru turnīrā.

Kopvērtējumā tagad trīs kārtas pirms turnīra beigām ceturto vietu no astotās apakšgrupā šķir vien četri punkti.

Līderi ar 11 punktiem piecos mačos ir somi, Krievijas un ASV kontā ir pa deviņiem punktiem attiecīgi piecās un četrās spēlēs, bet par diviem punktiem mazāk piecās cīņās ir slovākiem. Francija ar sešiem punktiem četrās spēlēs ir piektā, Austrijas kontā pieci punkti piecos mačos, bet Vācija un Latvija četrās cīņās iekrājušas attiecīgi četrus un trīs punktus.

Līdz ar to dzīvības un nāves mačs risināsies sestdien, kurā spēkosies Latvija un Vācija. Šīs cīņas zaudētājai reāli sāks draudēt izkrišana no augstākās divīzijas.

PASAULES ČEMPIONĀTS

Helsinku grupa:

Slovākija – Austrija 1:2 (1:0, 0:1, 0:0, 0:0, 0:1) – pēcspēles metienu sērijā; Surovijs (9:00) – Unterlugauers (33:17), Vaneks (pēcspēles metiens).

Krievija – Somija 2:3 (0:1, 1:2, 1:0); Radulovs (23:37), Kovaļčuks (58:12) – Kontiola (3:22, 27:21), Altonens (36:00).

Stokholmas grupa:

Slovēnija – Čehija 2:4 (2:2, 0:0, 0:2); Saboličs (6:21), Tičars (11:47) – Koukals (5:39), Hudlers (19:17), Mihaleks (45:58), Novotnijs (55:55).

Baltkrievija – Kanāda 1:4 (0:2, 0:1, 1:1); Jefimenko (55:58) – O’Reilijs (11:17), Lads (16:59), Stemkoss (25:27), Žirū (42:35).