Dabā
Laika ziņas

Šonedēļ gaidāmas ļoti aukstas naktis0

Foto-LETA/AFP

Nedēļas pirmajā pusē, no rietumiem pietuvojoties aktīvam ciklonam, Latviju sasniegs nokrišņu zona, kas nesīs nelielus līdz mērenus nokrišņus – lielākoties sniegu un slapju sniegu.

Ciklonam atkāpjoties, nedēļas vidū laiks kļūs sausāks un termometra stabiņš noslīdēs līdz -15…-18 grādu atzīmei, bet nedēļas otrajā pusē, no ziemeļiem pastiprinoties jaunam ciklonam, Latvijā atkal gaidāmi nokrišņi, brāzmains vējš un gaisa temperatūras paaugstināšanās, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognoze.

Nedēļas pirmajā dienā pastiprināsies zema spiediena ieplakas ietekme un Latvijas teritoriju no ziemeļrietumiem šķērsos atmosfēras fronte ar nokrišņu zonu – lielākajā valsts daļā snigs, bet rietumu rajonos un Vidzemes piekrastē gaidāms pārsvarā lietus un slapjš sniegs.

Pēc aukstas nakts, kad termometra stabiņš dienvidaustrumos var noslīdēt zem -15 grādu atzīmes, dienā daļā teritorijas (Kurzemē un Vidzemes rietumos) iestāsies atkusnis.

Otrdienas naktī no rietumiem Baltijas jūras reģionu sasniegs aktīvs ciklons, kā ietekme uz laika apstākļiem Latvijā saglabāsies līdz nedēļas vidum – atsevišķos rajonos, pārsvarā Kurzemē, laiks būs salīdzinoši bagāts ar nokrišņiem un pūtīs brāzmains dienvidaustrumu vējš.

Nedēļas vidū, ciklonam atkāpjoties, vējš pierims, nokrišņi mitēsies un gaisa temperatūra pazemināsies, austrumu rajonos naktīs sasniedzot -15…-18 grādu atzīmi. Debesīm nedaudz skaidrojoties, iespējama arī temperatūras pazemināšanās zem -20.

Saistītie raksti

Nedēļas otrajā pusē Latvijai no ziemeļiem pietuvosies jau jauns ciklons, visā teritorijā nesot nokrišņus un brāzmainu vēju, piekrastē ziemeļrietumu vēja brāzmas sasniegs 15-17 m/s. Ciklona ietekmē valstī ieplūdīs siltāks gaiss – centrālajos un rietumu rajonos gaisa temperatūra piektdien un sestdien paaugstināsies nedaudz virs 0.

LA.lv