Kultūra
Teātris un kino

Šovasar Ikšķilē atkal pulcēsies operetes cienītāji 16

O. Jansona foto

14. un 15. jūlijā Ikšķilē Latvijas Operetes fonds un režisors Valdis Lūriņš pārsteigs gan mazos, gan lielos skatītājus ar krāšņām koncertprogrammām Otrajā Operetes festivālā, informē rīkotāji.

Nora Ikstena, rakstniece, ikšķilniece, Triju Zvaigžņu ordeņa virsniece, vērtē Operetes festivāla nozīmi: “Īpašā mūzikas valoda, saikne ar tautas dzīvi un laikmetu padara opereti par demokrātisku žanru. Priecājamies, ka operetes atdzimšana mūsdienās saistās ar Ikšķili, kur atjaunotajā brīvdabas estrādē šogad jau otro reizi norisināsies Operetes Festivāls. Lielais skatītāju skaits 2015.gadā apliecināja, ka operete ar savu mūzikas gaišo spēku un stāsta vitalitāti spēj bagātināt tautas asinsriti. Sniegdama pajumti, šim festivālam Ikšķile vienlaikus dod jaunu pienesumu visas Latvijas kultūrā.”

Operetes festivālu šogad jau tradicionāli aizsāks labdarības koncerts “Dvēseles stīgas”, kas notiks 14. jūlijā plkst. 18 Ikšķiles ev. luteriskajā baznīcā ar Sonoras Vaices un jauno operetes solistu piedalīšanos. Koncertā tiks dāvināta vijole Ikšķiles mūzikas skolas talantīgajai vijolniecei Amandai Patjanko.

Ikšķiles tautas namā 14. jūlijā būs iespēja dzirdēt populāro Austrijas džeza orķestri “Eddie Luis und die Gnadenlosen XL”, kas kopā ar Austrijā dzīvojošo, jauno latviešu mecosoprānu Helēnu Sorokinu sniegs klausītājiem neaizmirstamu muzikālu piedzīvojumu koncertprogrammā “Zāra Leandere – Madame Scandaleuse”. Klausītāji varēs izgaršot pagājušā gadsimta 20., 30. gadu populāro Zāras Leanderes repertuāru. Viņa bija viena no skandalozākajām, mīlētākajām un reizē – visvairāk kritizētajām dīvām.

Sarunu vakari 14. jūlijā Ikšķiles tautas namā un 15. jūlijā Ikšķiles novada pašvaldības zālē būs veltīti operetes simtgadniekiem – Harijam Misiņam un Kārlim Pamšem. Sarunas vadīs profesors Jānis Siliņš.

Operetes festivāla gala koncertā 15.jūlijā skanēs skaistākās operešu melodijas renovētajā un atjaunotajā Ikšķiles brīvdabas estrādē. Koncertā piedalīsies solisti no Itālijas un Polijas, kā arī Latvijā iemīļotie solisti – Sonora Vaice, Dainis Skutelis, Nauris Indzeris, Marlēna Keine, Emīls Kivlenieks, Laura Purena un citi. Spēlēs Operetes orķestris diriģenta Guntara Bernāta vadībā. Festivāla izskaņā – valšu vakars, kurā ikviens varēs ļauties valša un polkas dejas valdzinājumam orķestra pavadījumā.

Operetes festivālu rīko Latvijas Operetes fonds sadarbībā ar Ikšķiles novada domi. Festivāla mākslinieciskā vadītāja un producente Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Latvijas Operetes fonds apvienojot profesionālu mākslinieku un sabiedrības centienus, veido Latvijā Operetes teātri ar pilnvērtīgu trupu un orķestri.

LA.lv