Latvijā
Novados

Šovasar sāksies apjomīgākie Ķemeru sanatorijas būvniecības darbi 3

Slēgtā teritorija ap sanatoriju “Ķemeri”. Foto – LETA

Pēc vairākiem skandāliem daudzu gadu garumā un neveiksmīgiem mēģinājumiem rekonstruēt Ķemeru sanatoriju šovasar plānoti apjomīgākie būvniecības un rekonstrukcijas darbi, lai nākamgad novembrī objektu varētu atvērt, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Ulmaņlaikos par valsts līdzekļiem uzceltā Ķemeru sanatorija mūsdienās pēc privatizācijas piedzīvojusi skandālus, nevis atjaunošanu. Pirmais investors “Ominasis Latvia” nespēja sanatoriju savest kārtībā jau kopš 1998.gada, līdz pēc uzsāktajām tiesvedībām 2012.gadā pazuda bez pēdām. Pirms diviem gadiem sanatoriju nopirka Krievijas pilsonis Aleksandrs Gusakovs, un “Park Hotel Ķemeri” jau ir sācis investēt solītos 17 miljonus eiro.

“Jūnija vidū sāksies apjomīgākie būvniecības un rekonstrukcijas darbi, kas ilgs 14 mēnešus, tad vēl laiks iekārtošanai, līdz viesnīca tiks atvērta vaļā nākamgad novembrī,” stāstīja “Park Hotel Ķemeri” projektu vadītājs Lotfi Abids.

Šonedēļ Jūrmalas būvvaldē iesniegts ēkas vēsturiskās daļas rekonstrukcijas projekts, bet viesnīcas istabu izbūve ir jau sākusies. Kultūrvēstures pieminekļa striktie noteikumi attiecas tikai uz pirmo stāvu, bet daudz brīvāk var darboties no otrā līdz piektajam stāvam, kur paredzēts izveidot 129 istabas. Ir sākusies numuru izbūve, un divi jau ir gatavi. Noslēgti līgumi ar diviem Latvijas mēbeļu ražotājiem, bet ēkā aktīvākie darbi rit pie inženiertehnisko tīklu izbūves.

“Bija problēmas, kad ienācām šeit pirmo reizi. Dārgi izmaksāja applūdušā pagraba glābšana. Līdz šim esam pilnībā nomainījuši apkures sistēmu, visus elektrības vadus. Tikko pabeidzām restaurēt vēsturiskos logu rāmjus. Glābjam no posta, ko ēkai nodarījusi ilgstoša palikšana bez saimnieka,” norādīja Abids.

Ķemeru sanatorijas rekonstrukcijā drīz sākšot nodarbināt līdz pat 250 celtnieku. Blakus mežā tiks uzbūvēta arī jauna saimniecības ēka, kuru ar sanatoriju savienos pazemes tunelis. Tas būs paredzēts personāla nokļūšanai viesnīcā, jo pieczvaigžņu viesnīcas standarts nepieļauj darbinieku nākšanu iekšā pa tām pašām durvīm, pa kurām maksātspējīgie viesi.

Konkrēti cipari, cik varētu izmaksāt viena nakts Ķemeru sanatorijā pēc atjaunošanas, vēl netiek nosaukti, taču galvenais klientu loks, visticamāk, būšot bagātnieki no Rietumeiropas un Krievijas. “Park Hotel Ķemeri” profils būs labsajūtu tūrisms – minerālūdens un sērūdens baseini, dūņu vannas.

Iecerēts arī veikt zinātniskus pētījumus par Ķemeru dabas resursu nozīmi, meklējot pierādījumos, vai tiešām tie spēj dot pozitīvu efektu auglības uzlabošanai un nervu sistēmas saslimšanas gadījumos, kā tas tika apgalvots padomju gados.

Tuvākajos mēnešos sāks būvēt arī atsevišķu klīniku. Tā atradīsies pārdesmit metrus no Ķemeru viesnīcas. Šādi iecerēts kompensēt jūras un pludmales lielo attālumu – sešu kilometru attālumā.

Tas, vai Ķemeru viesnīca iezīmēsies tūrisma kartē kā ekskluzīva vieta, atkarīgs arī no paša Ķemeru ciema infrastruktūras uzlabošanas. Patlaban apkārtne ir nolaista un nebūt neatbilst pieczvaigžņu līmenim.

Saistītie raksti

“Dotajā brīdī mēs varam jau teikt diezgan pārliecinoši, ka projekts īstenosies un nebūs tā, kā tas ir bijis iepriekšējās reizes. Pārliecību rada tas, ka [..] tiks paredzēts gan Eiropas Savienības naudas ieguldījums, gan arī Jūrmalas pilsētas finansējums,” komentēja Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektore Santa Graikste.

Ķemeru ielu un atsevišķu objektu sakārtošanas darbi sāksies nākamgad. Tas gan neatrisinās nolaisto privātīpašumu jautājumu.

LA.lv