×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2012
Drukāt

SPA nozarē trūkst investīciju un darbinieku

Latvijā SPA nozares kvalitatīvu attīstību kavē investīciju un profesionālu darbinieku trūkums, liecina biznesa portāla “Nozare.lv” veiktā tūrisma nozares pārstāvju aptauja.

 

Krievijas Federācijas Kultūras ministrijas Tūrisma un reģionālās politikas departamenta vadītājs un Krievijas Tūrisma industrijas savienības viceprezidents Sergejs Korņejevs Rīgā atzina, ka Krievijas tūristiem ļoti patīk SPA viesnīcas, tomēr Latvijas SPA nozarei pagaidām trūkst gan kvalitātes, gan arī kvantitātes. “Lai kā varbūt negribētos atzīt, tomēr Korņejeva sacītajā ir liela daļa patiesības,” atzina Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) direktors Armands Slokenbergs. Viņš norādīja, ka, piemēram, Jūrmalā, kas uzskatāma par nozares flagmani, rehabilitācijas centros un SPA viesnīcās salīdzinājumā ar lielo Krievijas tirgu Krievijas tūrisma operatoriem tiek piedāvāts stipri niecīgs gultasvietu skaits.

“Ir jāatzīst arī tas, ka ne tikai kvantitatīvā, bet arī kvalitatīvā ziņā var vēlēties daudz vairāk,” uzsvēra Slokenbergs. Viņš norādīja, ka pēdējo 15 – 20 gadu laikā Latvijā nav bijis lielu ieguldījumu, lai uzceltu jaunus veselības centrus un SPA kompleksus. Pamatā tiek izmantota vecā bāze, kas ir vairāk vai mazāk atjaunota, kas nozīmē, ka piedāvājums Latvijā ir neliels un laba piedāvājuma ir vēl mazāk.

Turpretim kaimiņvalstīs, piemēram, Druskininkos Lietuvā pēdējos gados ir investēti nozīmīgi līdzekļi un uzbūvēts un attīstīts jauns, moderns SPA komplekss. Arī Igaunijā – Pērnavā, Sāmsalā un citur – ir uzcelti jauni, mūsdienīgi SPA centri, tādējādi uz kaimiņvalstu fona Latvijas piedāvājums izskatās daudz bālāks.

Savukārt kūrortviesnīcas “Hotel Jūrmala SPA” pārdošanas un mārketinga nodaļas vadītāja Kristīne Štāla norādīja, ka krievu tūristu interese vērojama pēdējos divus gadus, taču salīdzinājumā, piemēram, ar Skandināvijas tūristiem ceļotāji no Krievijas SPA procedūras izmanto mazāk. Viens no iemesliem nepietiekamam SPA procedūru pakalpojumu klāstam Latvijā, viņasprāt, varētu būt investīciju trūkums šajā jomā, kā arī profesionālu kadru, medicīnisko izglītību ieguvušu trūkums.

“Latvijā nereti ir grūti rezervēt atpūtu SPA viesnīcā, jo trūkst speciālistu, kas varētu sniegt SPA procedūru klientam vēlamajā laikā, bet Igaunijā lielākoties šādu problēmu nav. Tas varētu liecināt par to, ka Latvijā trūkst profesionālu SPA pakalpojumu sniedzēju,” uzskata tūrisma aģentūras “Vanilla Travel” ceļojumu konsultante Rūta Kalniņa.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+