Sports
Basketbols

Spānijas mediji: Šmits panācis vienošanos ar “Barcelona” 0

foto – Ieva Leiniša/LETA

Vairāki Spānijas mediji vēsta, ka Latvijas basketbola izlases uzbrucējs Rolands Šmits ir panācis trīs gadu vienošanos ar “Barcelona”, kura paredzēta uz trīs gadiem ar iespēju pagarināt uz vēl vienu sezonu. Tiesa, nākamajā sezonā spēlētājs ar īres tiesībām joprojām palikšot Madrides “Fuenlabrada” komandā.

Runas par Eirolīgas klubu vēlmi pie iegūt Šmitu pavīdēja ik pa laikam. Te Kauņas “Žalgiris”, te turku “Efes Pilsen”, te Spānijas ACB līgas klubi “Baskonia” un “Barcelona”. Visiem aizķeršanās bija viena – “Fuenlabrada” savā sistēmā izaudzināto talantu pirms pēdējā līguma gada vēlējās pārdot par brangu naudu. Kuluāros sākotnējā līguma izpirkuma cena bija minēta vairāk kā miljons eiro, tomēr pēdējā laikā Madrides klubs savās prasībās it kā bija kļuvis pielaidīgāks.

Spāņu basketbola portāls “Encestando” vēsta, ka “Barcelona” interese bijusi visnopietnākā un panāktā vienošanās apmierina abas puses – “Fuenlabrada” no “Barcelona” saņemšot apmēram 400 000 lielu kompensāciju, bet Šmits arī nākamaajā sezonā paliks spēlēt “Fuenlabrada” sastāvā. Šādi līguma nosacījumi liecina, ka “Barcelona” joprojām talanta statusā esošajā Šmitā redz lielu nākotnes potenciālu un latvieti kā vienu no komandas līderiem nākamajās sezonās.
Prasītās summa lielumu gatavi pacelt bijuši arī baski, taču Jāņa Timmas pārstāvētās komandas pārstāvji latvieti savā sastāvā gribēja redzēt jau šoruden pēc Eiropas čempionāta. Tas savukārt īsti nesaskanēja ar “Fuenlabrada” jaunās sezonas sportiskajiem mērķiem.

Saistītie raksti

Tiek uzskatīts, ka latvietis Šmits bija “Barcelona” basketbola skautinga direktora Huana Lanezas lielais mērķis. Latviešu basketbola talants un darba spējas viņam nav svešas, jo tieši Laneza savulaik strādājot “Sevilla” sporta direktora amatā, uz Andalūziju atveda Kristapu Porziņģi. Interesanti, ka Porziņgis un Šmits ar pāŗis gadu starpību ieguvuši vienu un to pašu nomināciju – ULEB Eiropas kausa labākais jaunais spēlētājs.

Laneza pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu vidū strādāja “Barcelona” kluba jaunatnes sistēmā un bijis skauts Sanatonio “Spurs” sistēmā, bet Katalonijas superklubā atgriezās pavasarī pēc “Barcelona” izgāztās iepriekšējās sezonas.

LA.lv