Sports
Citi sporta veidi

Spēkavīrs Zāģeris: Grūtākā sezona karjerā, pats vēl īsti neticu paveiktajam0

Daudzo traumu dēļ šī bija grūtākā sezona karjerā, tāpēc dubultprieks, ka noslēgums izdevās tik labs – sarunā ar “LA” atzina Latvijas spēkavīrs Dainis Zāģeris, kurš Dubaijā triumfēja Čempionu līgas finālposmā un arī kopvērtējumā, balvā saņemot kilogramu zelta. Kaut nekādu zeltu nemaz neesot redzējis.

“Pats īsti tam vēl neticu. Pirms mačiem bija klusa cerība, ka viss sastāsies kā vajag. Sezonas laikā mocījos ar daudzām traumām, bija neveiksmīgas sacensības, kļūdas un arī labos mačos pa puspunktam, punktam pietrūka. Šī man ir smagākā sezona – kāja (muskulis) divas, trīs reizes plīsa, arī bicepss. Uz vairākiem posmiem nebraucu, jo biju nodzīts, vajadzēja atpūsties un atgūt enerģiju. Pēdējos mačos jau iztiku bez traumām, uzņēmu apgriezienus. Ja vari pilnvērtīgi trenēties un startēt, ir pavisam cita pārliecība,” stāsta 34 gadus vecais spēkavīrs.

Medijos izplatījās informācija, ka pēc triumfa Dubaijā Zāģeris balvā saņēmis kilogramu tīra zelta, taču patiesībā tā bija butaforija – neko vairāk par apzeltītu plastmasas trofeju rokās nav turējis, par atvešanu uz Rīgu nemaz nerunājot. “Man stāstīja, ka, lai zeltu izvestu no valsts, ar papīriem ir diezgan liela ķēpa. Solīja pārskaitīt to vērtību uz kontu, bet cik daudz – pagaidām vēl nezinu,” smaida Dainis. Aptuvenā kilograma zelta vērtība ir 40 tūkstoši ASV dolāru. Spēkavīri ar tik lielām balvām nav izlutināti, arī Dainim šī ir vērtīgākā prēmija karjerā.

Pirms gada finālposmā Zāģeris ieguva otro vietu, bet tagad ir pirmais, labākais. Lielu paldies viņš saka komandai, bez kuras to sasniegt nebūtu iespējams – lielākajam atbalstītājam Andrim Bojāram, trenerim Agrim Kazeļņikam, ķirurgam Vitoldam Jurkevičam, fizioterapeitiem Marekam Osovskim un Rolandam Admidiņam, arī pārējiem labvēļiem. “Šogad iztika bez operācijām, taču pie muskuļu plīsumiem bija jāveic injekcijas. Jurkevičs ir dakteris ar lielo burtu, pēc katras traumas paceļ mani augšā, lai ātri vari ielekt atpakaļ vilcienā, tāpat arī Mareks,” stāsta Zāģeris.

Lai arī mājās viņš atgriezies jau pirms divām dienām, izgulējies īsti nav – muskuļi sāp, jeb kā saka sportists – lauž visas maliņas: “Krūts muskuli savilka, uz tā sāna nevar pagulēt. Ceru, ka nav nekas nopietnāks. Parasti atiet palīdz masāžas, pirts, fizioterapija. Tagad gan neesmu nekur bijis, negribas kustēties no mājas ārā.”

Saistītie raksti

Dainis saņēmis uzaicinājumu arī decembrī piedalīties prestižās sacensībās, tomēr atteicis – vajag atpūsties. “Pagājušajā gadā sezonu beidzu decembrī, jau janvārī sāku un atpūtai laika bija par maz. Braucu uz mačiem ar lielām cerībām, darīju, ko varēju, bet rezultāta nebija. Tagad ar treneri nolēmām, ka jāņem lielāka pauze. Pāris nedēļas uz zāli neiešu, tad sākšu treniņus ar viegliem svariem. Uz pirmo Čempionu līgas posmu janvārī Norvēģijā, visticamākais, nebraukšu, pirmie mači būs aprīlī.” Viņš ir apņēmības pilns nākamajā gadā vēl celt latiņu uz augšu, parādot sevi arī citās prestižās sacensībās.

Dainis Zāģeris spēka vīru sacensībās piedalās kopš 2008. gada, pirms tam strādāja trijos darbos, lai uzturētu ģimeni, un paralēli arī trenējās.

LA.lv