×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
22. oktobris, 2013
Drukāt

Spēlfilmu pēc romāna “Dvēseļu putenis” motīviem plāno pabeigt 2015. gadā (5)

Režisors Armands ZvirbulisFoto: LETA

Liepājas teātra režisors Armands Zvirbulis piedalās Liepājas teātra preses konferencē, kurā informē par teātra jauno sezonu.

Ja iecerētais noritēs sekmīgi, darbs pie spēlfilmas pēc Aleksandra Grīna romāna “Dvēseļu putenis” motīviem varētu tikt pabeigts 2015. gadā un pie skatītājiem filma varētu nonākt šā paša gada beigās, otrdien, iepazīstinot ar filmas projektu Saeimas Valstiskās audzināšanas apakškomisijas un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputātus, teica filmas režisors Armands Zvirbulis.

Viņš gan norādīja – lai darbs pie filmas noritētu raitāk, nepieciešams valsts finansējums, kas nodrošinātu ātrāku filmas uzņemšanu, tāpēc viņš lūdza deputātus aktīvi darboties, lai filmas uzņemšanai gūtu lielāku atbalstu.

Nacionālās apvienības deputāts Raivis Dzintars ieceres autoriem norādīja, ka komisija jau ir izdarījusi visu iespējamo, proti, pieprasījusi filmas uzņemšanai nepieciešamos līdzekļus atvēlēt no nākamā gada budžeta.

Spriežot par pašu filmas ieceri, deputāti bija vienisprātis, ka tās uzņemšana un demonstrēšana sabiedrībai stiprinās valsts vērtības un tautai atgādinās, ka par savu valsti nepieciešams cīnīties, lai to saglabātu brīvu.

Paredzēts, ka filmas scenārijs tiks pabeigts līdz šā gada beigām, pēc tam būs iespēja ar filmas veidolu iepazīties tuvāk.

Daļu no filmas ainām paredzēts uzņemt Ādažu poligonā.

Spēlfilma “Dvēseļu putenis” būs stāsts par latviešu tautas pašcieņas dzimšanu, kuru caurvij Vanagu ģimenes jaunākā dēla dzīves stāsts laika posmā starp diviem – 1915. un 1920. gada – pavasariem.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Pilnīgi idiotiski kome ntāri, kam nav nekāda sakara ar tēmi par filmas uzņemšanu!

  2. pat grāmata grūti lasāma,daudz jāzina par vēsturi.Vai pavilksim tik smagu tēmu-kārtējā -zem viduvējā filma nudien nav vajadzīga

  3. Cik var? Sākumā kaut kas jāiemācās, tad, ja galīgi nevar nefilmēt, jāaizņemas nauda un jātaisa Māksla, kas ienesīs čupu naudas. Nevar uzbūvēt “kaut ko” un vēlāk meklēt reliģiju, kas šķūnim piestāvētu. Cik nav darbu, kas finansēti un vēlāk iznācis “Čiks”. Saraksts aizņemtu daudzus desmitus lpp. Mūsu Saulvedis – slepkavas dēls Šleseris – jauks izdzimums – Latvijas Radošo KriminālDomu ģēnijs.
    Nu mūs apciemojusi Dzelzsakmeņa Kunga (dzim. – Eizenšteina) reinkarnācija. Ka rokas māk naudu grābt, un prāts nolīpēts Tautas masu un “kalpu” “apjāšanai” redzam ar neapbruņotu aci. Cietumā “Burvjus” un mūsu vēstures kino “Dziedniekus”.

  4. God. Raivi Dzintar! Cienot Tevi, esmu spiests teikt, ka Patlaments nav Kinostudija, ne KKapitālfonds, ne KM. Tam nav jāgādā nauda Šarlatāniem. Lai uzraksta Scenāriju, lai to novērtē KOMPETENTI cilvēki Latvijā un Pasaulē… ja rezultāts būs par labu atzīts, nauda pati plūdīs straumēm… Nesaisties iekšā Kino-Liepājas Metalurgā. Lūdzu. Stāsts, ka bez scenārija jau notiek “aktieru kinoproves”, bez scenogrāfa jau meklē (sameklēti filmēšanas laukumi) norāda, ka ar kino profesionālismu ZAGĻU BANDAI nav bijis un nav sakara.

  5. Pārtrauciet Inspirācijas, Vīzijas, Mahinācijas un Zagšanu. Jau būs Daudzās Latvijas Jubilejas priecīgākas. Parlamentā pieņem likumus, ēd, dzer, ka-kā, bet neproducē kino. Lūdzu, nedariet arī Jūs To.

Draugiem Facebook Twitter Google+