Politika

Spriež par plūdu mācību 0

Foto – LETA

Krīzes vadības padome pirmdien izvērtēja pavasaru plūdu nodarīto zaudējumu apmēru – pagaidām apkopota informācija par 2,6 miljoniem latu.

 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) iesniegusi aprēķinus par 1 487 043 latus lieliem zaudējumiem, taču summa varētu vēl būtiski mainīties. Satiksmes ministrija pieprasījusi 1 040 394 latu kompensāciju, Zemkopības ministrija – 64 000 latus, Iekšlietu ministrija – 30 946 latus, savukārt Aizsardzības ministrija – 3285 latus. VARAM ir apkopojusi datus par kopumā 29 pašvaldībām, visvairāk plūdos cieta Ogres, Pļaviņu un Ilūkstes novads, kā arī Daugavpils pilsēta un novads.

Lai kompensētu pašvaldībām radītos zaudējumus gan infrastruktūrai, gan arī atsevišķiem iedzīvotājiem, finansējums tiks rasts, veicot pārdali budžeta programmās, nevis ņemot līdzekļus no budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”, jo šīs programmas iespējas ir teju izsmeltas, pēc Krīzes vadības padomes sēdes informēja premjers Valdis Dombrovskis. Pirmos pieprasījumus par plūdu radīto seku kompensēšanu valdība varētu skatīt 10. jūnijā.

Krīzes padome sprieda arī par šā pavasara plūdu sniegto mācību.

Par aptuveni 200 tūkstošiem latu šīs vasaras laikā varētu veikt applūstošo upju baseinu skenēšanu, lai izveidotu trīsdimensionālas kartes, ar kurām būtu iespējams modelēt plūdu attīstību, norādījis Dombrovskis.

 

LA.lv