×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
2. februāris, 2012
Drukāt

“Stadler” pārsūdzējis tiesas lēmumu atļaut turpināt vilcienu iepirkumu

stadler_vilcieni

Pēc rūpīgas iepazīšanās ar Administratīvās rajona tiesas lēmumu atļaut turpināt apjomīgo jauno vilcienu iepirkumu Šveices uzņēmums “Stadler” ir nolēmis to pārsūdzēt, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja “Stadler” pārstāvis Oskars Fīrmanis.

“Stadler” uzskata, ka tiesa nav ņēmusi vērā vairākus būtiskus apstākļus, kas liedza uz līdzvērtīgiem pamatiem AS “Pasažieru vilciens” (PV) izsludinātajā vilcienu iepirkuma konkursā startēt vairākiem pretendentiem.

“Stadler” galveno vērību vērš uz to, ka tiesa vispār nav vērtējusi iepirkuma konkursa uzvarētājas Spānijas kompānijas “Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles, S.A.” (CAF) piedāvājumu, lai gan par to tika iesniegta sūdzība, kā arī nepiekrīt tiesas lēmumam, kas saistīts ar termiņa pagarināšanu vienam no pretendentiem.

“Stadler” ir vīlies, ka tiesa nav vispār vērtējusi CAF piedāvājuma atbilstību iepirkuma tehniskajai specifikācijai. Līdz ar to šaubas par CAF piedāvājumu un tā atbilstību noteikumiem nav zudušas, informēja Fīrmanis.

“Stadler” vēl joprojām uzskata, ka CAF piedāvājums pilnībā neatbilst dažādiem tehniskajiem kritērijiem un PV šāds piedāvājums būtu jānoraida. Turklāt ir arī nopietnas aizdomas, ka CAF finansiālais piedāvājums ir ļoti neizdevīgs PV un Latvijas nodokļu maksātājiem. Par pamatu šīm šaubām ir pārsteidzoši augstās uzturēšanas izmaksas, ja tās salīdzina ar citiem starptautiskajiem aprēķiniem un standartiem, norāda Fīrmanis.

“Stadler” ir arī neizpratnē, kādēļ tiesa pārbaudīja tikai vienu daļu no “Stadler” iesniegtās sūdzības. Pēc uzņēmuma domām, tiesa netaisnīgi ir atteikusies vērtēt tās otru daļu. Tiesa savā spriedumā apgalvo, ka “Stadler” nespēja PV adekvāti paskaidrot, kādēļ tai nepieciešams termiņa pagarinājums sava piedāvājuma iesniegšanai, un šādā situācija PV nevarēja ļaut pagarināt termiņu, skaidroja Fīrmanis.

Tai pašā laikā tiesa nepārbaudīja, vai cits kandidāts, kura lūgumu par termiņa pagarināšanu PV apmierināja, spēja PV adekvāti paskaidrot, kādēļ tas ir vajadzīgs. “Stadler” uzskata, ka PV ir pienākums pret visiem kandidātiem izturēties vienlīdzīgi un PV nebija tiesību prasīt detalizētus pierādījumus no “Stadler”, kādēļ nepieciešams termiņa pagarinājums, ja tādas pašas prasības nebija citam kandidātam.

“Jāatzīmē, ka PV otram kandidātam – CAF – termiņu pagarināja, pārsniedzot nolikumā noteiktās dienas. Proti, termiņš piedāvājumu iesniegšanai pēc cita kandidāta lūguma tika noteikts 53 dienas, kas apliecina, ka “Stadler” salīdzinājumā ar šo kandidātu tika diskriminēts. Ir pamats uzskatīt, ka PV nebija prasījusi citam kandidātam šādus pierādījumus, un vai vispār cita kandidāta lūgums bija pamatots,” skaidroja Fīrmanis.

Šie un vēl citi argumenti kalpo arī par iemeslu, lai PV sagaidītu tiesas galīgo spriedumu un nesteigtos ar līguma parakstīšanu, norāda Fīrmanis.

Jau ziņots, ka CAF pagarina piedāvājumu saistībā ar jaunu vilcienu iepirkumu, ņemot vērā 24.janvārī valdības pieņemto lēmumu un 25.janvārī pieņemto tiesas lēmumu, biznesa portālam “Nozare.lv” apstiprināja PV.

Kā ziņots, valdība atļāva turpināt jaunu vilcienu iepirkumu un arī administratīvā rajona tiesa atļāva PV turpināt 429,24 miljonus latu vērto jauno vilcienu iepirkumu.

Administratīvā rajona tiesa 25.janvārī atļāva PV turpināt 429,24 miljonus latu vērto jauno vilcienu iepirkumu. Tiesa noraidīja “Stadler” lūgumu apturēt Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) lēmuma darbību līdz brīdim, kamēr tiesā pēc būtības nebūs izskatīta “Stadler” sūdzība par IUB lēmuma pamatotību, kas atļāva PV veikt šo par Latvijas vēsturē apjomīgāko dēvēto iepirkumu.

Pērn rudenī IUB atļāva PV slēgt līgumu ar CAF par apjomīgo jauno pasažieru vilcienu sastāvu iepirkumu.

IUB labvēlīgais tiesas spriedums šajā lietā ir viens no valdības izvirzītajiem nosacījumiem tālākai virzībai jauno vilcienu iepirkumā.

PV iepirkums paredz līdz 2015.gadam iegādāties 34 jaunus elektrovilcienus un septiņus dīzeļvilcienus.

Spānijas kompānija konkursā ieguvusi tiesības uz 610,76 miljonus eiro (429,24 miljonus latu) vērto līgumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+