foto – fibaeurope.com

Štālbergs: “Ticu, ka šai komandai ir uzvarētāju raksturs” 0

Latvijas U-20 izlase Eiropas čempionātā Tallinā uzvarējusi sesto spēli pēc kārtas un nodrošinājusi pirmo vietu arī otrajā posmā.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189

Par Latvijas izlases kārtējiem upuriem Tallinā kļuva Itālijas vienaudži. Mūsējie kā ar 7:0 izrāvienu sāka, tā vadību neatdeva līdz pat cīņas beigām. Otrajā ceturtdaļā itālieši pāris reizes bija viena metiena attālumā, taču tūdaļ atkal viss tika salikts pa vietām un otrajā puslaikā Latvijas izlases pārsvars sasniedza 19 punktus. Statistikas ziņā vairākās pozīcijās (atlēkušas bumbas, rezultatīvas piespēles, pārtvertas bumbas, kļūdu skaits) mūsējie pat piekāpās, toties Tallinas grozi ņema pretī metienus (no spēles 59/30 jeb 50,8 procenti), gandrīz izcli tika mesti soda metieni (17/16) un pa visiem trāpīti 12 trejači. Ar to pietka pārliecinošai uzvarai.

Latvijas izlase vietu ceturtdaļfinālā nodrošināja pēc otrā posma pirmās spēles. Šodienas panākums garantē pirmo vietu F grupā. Jau pret Itālijas izlasi neliela savainojuma dēļ tika pietaupīts Kaspars Vecvagars. Pēdējai F grupas spēlei trešdienas vakarā pret Franciju vairs nebūs būtiska nozīme.

“Kaspara Vecvagara savainotais pirksts vēl ir jutīgs, tāpēc, ņemot vērā labvēlīgo situāciju tabulā, nolēmām viņu pietaupīt. Ļoti patīkami, ka pamatsastāva saspēles vadītāja iziešana no ierindas neietekmēja ne komandas uzvarētāju garu, ne spēles kvalitāti. Uzdevums bija visu spēli segt zonu un tā deva augļus. Mums, treneriem, ir viegli strādāt, jo komanda ļoti ātri uztver visas idejas. Šodien rīta treniņā mazliet pamainījām akcentus aizsardzībā, iespēlējām dažas jaunas sadarbības un spēlē viss gāja cauri. Domāju, ka pretiniekiem mūs ir grūti noskautot, jo mūsu spēle visu laiku mainās. Sešas uzvaras – tas ir ļoti patīkami, bet viss līdz šim izcīnītais būs kaķim zem astes, ja nespēsim tādā pašā līmenī nospēlēt arī ceturtdaļfinālā. Tagad visas domas jau pievēršam ceturtdienas mačam. Izdomāsim, kā būs labāk rīkoties rīt mačā ar Franciju – varbūt kādam spēlētājam dot atpūtu, bet varbūt nē, lai saglabātu spēļu ritmu. Izskatās, ka fiziski un taktiski būsim gatavi cīņai ar jebkuru pretinieku ceturtdaļfinālā. Galvenais – jābūt gataviem arī mentāli. Jābūt uzvarētāju raksturam. Ticu, ka šai komandai tāds ir,” basket.lv jaunākos notikumus Tallinā komentēja Artūrs Štābergs.

Latvjas izlases pretinieki ceturtdaļfinālā būs E grupas ceturtās vietas ieguvēji – Melnkalnes, Horvātijas vai Vācijas izlase.

EIROPAS U-20 ČEMPIONĀTS TALLINĀ

F grupa

Latvija – Itālija 88:81 (23:16, 42:32, 70:54). Siliņš 25+10AB, Jakovičs 17, Bērziņš 16, Krūmiņš 9, Gromovs, Štelmahers, Gražulis pa 6, Leimanis 3.

Tabulā: 1. Latvija 4-0, 2. Itālija 2-2, 3. Krievija 2-2, 4. Spānija 1-2, 5. Francija 1-2, 6. Slovēnija 1-3.