×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. aprīlis, 2012
Drukāt

Stankevičs vienos kristiešus

stankevics_leta2

Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs iecelts Vatikānā darbojošās Pontifikālās kristiešu vienotības veicināšanas padomē. Pirmā padomes sēde, kurā Z. Stankevičs piedalīsies, notiks šā gada novembrī Romā. 


Pontifikālās padomes prezidents kardināls Kurts Kohs vēstulē, kas informē par šo Vatikāna valsts sekretāra Tarčisio Bertones nomināciju, izceļ Rīgas arhibīskapa metropolīta kompetenci ekumenisma jautājumos. Vatikāna lēmums Kristiešu vienotības veicināšanas padomē iekļaut arhibīskapu no Latvijas norāda uz to, ka labās kristiešu attiecības mūsu valstī kalpo par iedvesmojošu kristiešu sadarbības piemēru arī citur pasaulē, atzīst Z. Stankevičs. “Es uztveru to kā visaugstākā līmeņa apliecinājumu kristiešu sadarbībai Latvijā. Padomju gados izveidojušās labās attiecības starp dažādu konfesiju kristiešiem veicina vienotību ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē. Mūsu pienākums ir vēl vairāk tajā augt, jo, tikai būdami vienoti, mēs varam sniegt ticamu liecību par Dievu, kas ir mīlestība.”

Latvijai ir laba pieredze ekumenisma idejas veicināšanā – janvārī tradicionāli tiek rīkota kristiešu vienotības nedēļa. Valsts svētkos un piemiņas dienās notiek ekumeniskie dievkalpojumi, pirms Lieldienām vairāku konfesiju kristieši kopā iziet Krustaceļu. Katoļu informācijas centrs atgādina, ka pirms vairākiem gadiem bīskapi pulcējās uz kopīgām lūgšanu dienām Gaiziņā. Tajās piedalījās kardināls Jānis Pujats, arhibīskaps Jānis Vanags, kā arī baptistu un Vasarsvētku draudžu bīskapi.

 

Šāda iniciatīva, ka bīskapi kopā lūdzas un tiekas arī ārpus ļoti formāliem pasākumiem, ir diezgan unikāla. Arī situācijās, kad ir jāpārstāv kristiešu viedoklis attiecībās ar valsti, bīskapi parasti vienojas par kopīgu nostāju.

 

Pontifikālās kristiešu vienotības veicināšanas padomes uzdevums ir veicināt ekumenisku nostāju katoliskajā baznīcā, kā arī attīstīt dialogu un sadarbību starp katolisko baznīcu un citām baznīcām un kristiešu kopienām. Šobrīd padome ir iesaistījusies starptautiskā teoloģiskā dialogā ar ortodoksālo baznīcu, koptu ortodoksālo baznīcu, anglikāņu kopienu, Pasaules luterāņu federāciju, Pasaules baptistu aliansi u. c. Pontifikālo padomi veido apmēram 30 locekļi – kardināli, bīskapi, konsultanti.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+