×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
17. jūlijs, 2015
Drukāt

Stārķis atklāj, ka Latvijā “izlīdis laukā” bīstams padomju laika pesticīds. Sabiedrība aicināta iesaistīties meklējumos (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Kaut kur Latvijā ir apglabāts bīstamais pesticīds DDT jeb dusts, telekanāla LNT raidījumā “900 sekundes” teica ornitologs Māris Strazds.

Īstenojot projektu “Melnais stārķis. Dzīvības lidojums” un veicot pētījumus, viens no putniem atklājis, ka Latvijā ir noglabāta šī noturīgā un ļoti bīstamā ķimikālija, kas ir izlauzusies brīvībā.

Strazds uzsvēra, ka nav runa par no jauna, Latvijā ievestu vielu, bet gan par padomju laika mantojumu. Ir cilvēki, kas stāstījuši, ka bijuši gadījumi, kad padomju laikos DDT apraka. Un pašlaik tas ir “izlīdis laukā”. Tas vairs neskarot tikai melnos stārķus, bet arī cilvēkus un visu dzīvo.

Strazds aicināja ikvienu cilvēku, kam ir zināms, kur padomju laikos noglabāja šo bīstamo ķimikāliju, ziņot par to jebkādos veidos, vai nu Latvijas Ornitoloģijas biedrībai, viņam personīgi, televīzijai vai darīt zināmu sabiedrībai jebkādā veidā.

Pesticīds DDT jeb dusts plaši tika izmantots kā insekticīds pagājušā gadsimtā. Taču atklājot ķimikālijas postošo iedarbību, to aizliedza septiņdesmitajos gados.

“Melnais stārķis. Dzīvības lidojums” ir projekts, kura laikā pēta melnos stārķus un to paradumus migrējot uz ziemošanas vietām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Par kuru pāris cilvēki saņem miljonus, nes piesārņojumu un postu visiem Latvijas cilvēkiem. Vairāk nekā DDT.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15.9
Alūksne +12.4
Daugavpils +11
Saldus +10
Liepāja +11.2
Jelgava +12
Ventspils +13.2
Limbaži +13
Madona +12
Rēzekne +12
Draugiem Facebook Twitter Google+