×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
30. septembris, 2014
Drukāt

Starptautiskas operācijas laikā Latvijā atrod 13 zagtas automašīnas (1)

Foto - Stock.XCHINGFoto - Stock.XCHING

Eiropas mēroga operācijā pret organizētās noziedzības grupējumiem policija Latvijā atklājusi kopumā 13 zagtas automašīnas, otrdien žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Viņš paskaidroja, ka 11 automašīnas atrastas, apkarojot starptautisku organizēto noziedzību. Pārbaudēs 11 “luxus” klases automašīnas, tostarp “Mercedes”, BMW, “Lexus” automašīnas tika atrastas divos vagonos. Šīs 11 automašīnas nozagtas dažādās pasaules valstīs, piemēram, Vācijā, Zviedrijā, Polijā. Viena automašīna nozagta Latvijā. Automašīnas bija paredzēts nogādāt Tadžikistānā, kur tās vēlāk varētu pārdot. Saistībā ar 11 automašīnu zādzību policija sākusi divus kriminālprocesus.

Tāpat kārtības sargi atraduši divas automašīnas, kuras nozagtas tepat Latvijā un jau atdotas īpašniekiem. Saistībā ar vienu zagto automašīnu policija aizturējusi vienu personu.

Operācijas “Arhimēds” laikā policijas darbinieki veica pārbaudes uz prāmjiem, īpašu uzmanību pievēršot cilvēkiem, kuri Eiropā zināmi kā narkotisko vielu kontrabandisti.

Policija veikusi arī 16 pārbaudes par iespējamu cilvēktirdzniecību. Četri gadījumi tiks pārbaudīti rūpīgāk.

Valsts ieņēmumu dienesta Muitas kriminālpārvaldes direktors Edijs Ceipe sacīja, ka starptautiskās operācijas laikā tika pievērsta lielāka uzmanība pasta sūtījumiem, pārbaudot, vai tajos neatrodas narkotiskas vielas. Pārbaudēs tika iesaistītas 25 muitas amatpersonas un seši suņi. Pārbaužu laikā narkotiskās vielas netika atrastas.

Salīdzinot noziedzības līmeni ar citām ES valstīm, Grišins norādīja, ka “Latvija izskatās diezgan normāli”.

Jau vēstīts, ka operācija “Arhimēds” (“Archimedes”) tika īstenota no 15. līdz 23.septembrim un bija plašākais koordinētais uzbrukums organizētajai noziedzībai Eiropā. Tā bija vērsta pret grupējumiem, kas iesaistīti cilvēku kontrabandā, kibernoziegumos, narkotiku un ieroču kontrabandā. Policisti no visām 28 Eiropas Savienības valstīm, kā arī no ASV, Kolumbijas, Norvēģijas, Serbijas un Šveices veica 300 operāciju pilsētās, ostās un robežpārejas punktos. Operācijas gaitā tika aizturēti pavisam 1027 cilvēki, tostarp 250 Spānijā un 200 Bulgārijā.

Vienā no šiem reidiem 30 Rumānijas bērni tika izglābti no bērnu kontrabandistiem, kuriem bija mērķis viņus izmantot seksa verdzībai vai vergu darbam. Policija arī konfiscēja apmēram 600 kilogramu kokaīna, 1,3 tonnas marihuānas un 200 kilogramu heroīna.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vajag biežāk tādus reidus,prieks ka izglāba bērnus.

Draugiem Facebook Twitter Google+