×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
22. aprīlis, 2016
Drukāt

Stāstnieki Kuldīgā atkal vārīs “Ziv’ zup”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

29. un 30. aprīlī Kuldīgā jau desmito reizi notiks Kurzemes stāstnieku festivāls “Ziv zup”, kas ir vecākais stāstnieku festivāls Latvijā, LA.lv pastāstīja Kurzemes kultūras mantojuma centrs “Kūrava” pārstāve Ina Celitāne.

Festivālāā pulcēsies stāstnieki un stāstīšanas pasākumu organizētāji no visas Latvijas, bet īpašie viesi šogad ir Kolins Makalisters no Skotijas un Iņaki Suso Espadas no Spānijas.

Ceturtdien 28. aprīlī plkst. 16 festivāla ārzemju viesi un citi jau atbraukušie stāstnieki dalīsies ar stāstiem Pelču speciālajā internātpamatskolā-attīstības centrā. Plkst.17 sāksies Spāņu vakars Pelču pagasta bibliotēkā – ielūdz bibliotēkas vadītāja Daina Girvaite, kura nupat ieguvusi Gaismas nesējas titulu Kurzemes reģionā.

Piektdien 29. aprīlī Kuldīgas mākslas namā no plkst. 11 līdz 14 būs stāstnieku meistarklases. Tās iesāks Agitas Leontjevas sagatavotie jaunie stāstnieki no Pelču speciālās internātpamatskolas-attīstības centra. Pēc tam festivāla viesi iepazīstinās ar sevi, dalīsies pieredzē un piedāvās dažus stāstnieka prasmes vingrinājumus. Plkst. 17 turpat notiks stāstnieku koncerts “Laimīgā satikšanās”, kur būs iespējams klausīties viesus un izcilākās Kurzemes stāstnieces.

Sestdien 30. aprīlī, kad pilsētā notiek 12. pavasara palu šovs “Lido zivis Kuldīgā”, plkst. 11 stāstnieki kopā ar LU deju folkloras kopu “Dandari” uzstāsies uz Pilsētas dārza skatuves. No plkst. 12 stāstnieki būs sastopami pie “Kūravas” – kamēr vārīsies zivju zupa, nopietnus un nenopietnus stāstus stāstīs Kurzemes stāstnieces, bet kalēji no Latvijas kalēju brālības rādīs savas amatu prasmes. Plkst. 13 uzstāsies festivāla ārzemju viesi (būs tulkojums) un citi no tālienes atbraukušie, bet no plkst. 14 – Vidzemes stāstnieku kopienas dalībnieki.

Akcija “Ziv zup pret stāst” sāksies sestdien plkst. 15 – katram no klausītajiem būs iespēja apmaiņā pret stāstu nopelnīt kārtīgu zupas porciju. Vakarā plkst. 18 Kuldīgas kultūras centrā notiks “Kadriļu ballīte”. Dejošanas starplaikos runās stāstnieki no visiem četriem Latvijas novadiem, protams, katrs sev raksturīgajā stilā un dialektā.

Ina Celitāne atgādināja, ka ieeja visos pasākumos bez maksas: “Var tikai gadīties, ka pretī lūdz izstāstīt kādu stāstu. Bet katram taču ir savi stāsti, vajag tikai nedaudz drosmes un attapības, lai tos atcerētos un pastāstītu!”

Ar desmito Kurzemes stāstnieku festivālu “Ziv zup” aizsākas šī gada stāstnieku festivālu cikls Latvijā. Interesenti aicināti uz festivāliem arī citos Latvijas novados: Preiļos 22.–24. jūlijā, Pilsrundālē 23. – 25. septembrī un Valmierā 7. – 9. oktobrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+