×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
22. jūnijs, 2012
Drukāt

Steļļu šķieti. Kur nopirkt?

stelle

“Vai varat ieteikt kādu meistaru, kurš izgatavo dažāda izmēra seno steļļu metāla šķietus? Varbūt tos var kaut kur nopirkt?”
 Rasma Statkauska Bauskā

 

– Latvijā steļļu metāla šķietus neizgatavo, kaut arī ikvienam audējam tie vajadzīgi dažāda izmēra, lai varētu strādāt no plāna diega līdz biezam. Ja kāds stelles vēl prot uzmeistarot, tad šķietus ne, jo tas ir ļoti precīzs darbs. Daži, protams, zina, kā to var tehnoloģiski paveikt, taču nelielā noieta dēļ neatmaksājas, – atzīst tekstilmāksliniece Laila Skuja. – Metāla šķietus var meklēt vai nu vēl darbojošās tekstilfabrikās, kas pārdod lietotus, vai ielikt sludinājumu kādā avīzē vai internetā. Kad pirms pieciem gadiem man pašai bija šāda vajadzība, zvanīju uz tekstiluzņēmumiem gan šeit Latvijā, gan Igaunijā. Tolaik metāla šķietus izdevās atrast Narvā, kur vietējā tekstilrūpnīcā tos izgatavoja pēc pasūtījuma. Atceros, tas bija dārgs prieks – maksāju 40 latus par metru. Lietotus liela izmēra metāla šķietus esmu pirkusi no SIA “Klippan Saule”, pirms tam piezvanot un noskaidrojot, vai tie ir pieejami.

Lietotus steļļu metāla šķietus var iegādāties tekstilfabrikā “Juglas tekstils”, kas atrodas Rīgā, Brīvības ielā 401. Iepriekš noteikti ir jāsazinās pa tālruni 67522240, lai noskaidrotu, vai piedāvājumā ir nepieciešamā izmēra šķieti.

Tautas lietišķās mākslas studijas “Ulbroka” audēja Baiba Kurzemniece iesaka šo steļļu sastāvdaļu meklēt ar “Latvijas Radio 2 tirgus” palīdzību. Tas skan otrdienās, trešdienās, ceturtdienās un piektdienās no plkst. 18.00 līdz 19.00, klausītājiem piedāvājot tirgoties tiešajā ēterā. Raidījuma laikā jāzvana 90006031. Pieredzējušī audēja ir dzirdējusi, ka šajā raidījumā piedāvā stelles ar visiem šķietiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+