Mobilā versija
+7.1°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
26. janvāris, 2015
Drukāt

Stiprina enerģētisko neatkarību (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Aļģirds Butkevičs

Lietuvai, kas pērn pabeidza stratēģiski svarīgo Klaipēdas sašķidrinātās gāzes termināļa projektu, arī šis gads enerģētikā būs nozīmīgs, enerģētikas jautājumiem veltītā konferencē Seimā norādījis premjers Aļģirds Butkevičs.

“Gada nogalē tiks pabeigts vēl viens stratēģisks projekts – mēs aicināsim uz Lietuvas un Zviedrijas energosistēmu starpsavienojuma “NordBalt” atklāšanu Klaipēdā. Kabelis, ko sāksim ekspluatēt 2016. gada 1. janvārī, pavērs iespējas pirkt lētāku Skandināvijas elektroenerģiju un palīdzēs mazināt atkarību no piegādātāja austrumos,” viņš norādīja. Pēc premjera teiktā, nākamā gada sākumā iecerēts sākt izbūvēt arī Lietuvas un Polijas starpsavienojuma “LitPol Link” 500 megavatu līniju, kas vēl vairāk nostiprinās Lietuvas energosistēmas drošību un veicinās integrāciju kopīgajā Eiropas Savienības energosistēmā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Mazināt Latvijas energoatkarību patreiz neiesaka Lembergs. To varēja secināt no Reiznieces-Ozolas izteikumiem gāzes tirgus liberizācijas sakarā.

Dienas klāt pie atvaļinājuma, ja ir bērns vai jākopj slimnieks. Ierosinājums EiropāEiropas Komisija ierosina noteikt labākus vecāku atvaļinājuma standartus
Draugiem Facebook Twitter Google+