Pasaulē
Eiropa

Stoltenbergs: spēcīgs NATO nav pretrunā konstruktīvām attiecībām ar Krieviju 16

Foto – AFP/LETA

NATO jaunais ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs apmeklējis Poliju. Vizītes laikā viņš paziņoja, ka militārajai aliansei jācenšas vienlaikus veidot “konstruktīvas” attiecības ar Krieviju un nostiprināt militāro klātbūtni alianses austrumos esošajās dalībvalstīs.

“Spēcīgs NATO nav pretrunā konstruktīvām attiecībām ar Krieviju,” sarunā ar Polijas laikrakstu “Gazeta Wyborcza” paziņoja Stoltenbergs, kurš alianses vadītāja amatā stājās pagājušajā nedēļā. “Tāda izpratne man veidojusies no manas politiskās pieredzes. Norvēģija ir maza valsts, kas robežojas ar Krieviju. Taču, neskatoties uz to, pat aukstā kara aukstākajos brīžos mēs bijām spējīgi sadarboties jautājumos, kas saistīti ar enerģētiku, zvejniecību un jūras robežas demarkāciju,” sacījis Stoltenbergs.

Ukrainā notiekošās karadarbības dēļ NATO un Krievijas attiecības aizvien pasliktinājušās. Septembra sākumā alianses virsotņu saietā Velsā tika nolemts veidot ātrās reaģēšanas vienību, kas rūpētos par drošību Austrumeiropā. Stoltenbergs uzsvēris, ka NATO jaunie drošības pasākumi nekādā veidā nav pretrunā starptautiskajiem līgumiem. “Mēs stiprinām savu drošību, nepārkāpjot NATO starptautiskās saistības,” uzsvēra Stoltenbergs.

Savukārt sarunā ar Polijas raidsabiedrību “TVP Info” Stoltenbergs norādīja, ka nākamgad NATO valstu ministri vienosies par konkrētākiem soļiem ātrās reaģēšanas vienības izveidē. “Galu galā NATO ir spēcīga armija. Mēs to varam izvietot, kur vien gribam. Mums jau ir šādas spējas. Mums ir vienības, kuras varam izvietot konkrētos apgabalos. Jaunā vienība būs papildinājums pašreizējām spējām, kas mums jau ir,” uzsvēra jaunais NATO ģenerālsekretārs.

LA.lv