×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
25. aprīlis, 2012
Drukāt

Stradiņa slimnīcā protestē pret iespējamo vadības maiņu

keris_ar_mikrofonu

Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā pie 15.korpusa šodien uz protesta akciju pret iespējamo slimnīcas vadības maiņu bija pulcējušies vairāk nekā 100 cilvēki, pārsvarā slimnīcas personāls, novēroja aģentūra LETA.

Protesta akcija ilga aptuveni 15 minūtes, un pēc tam visi izklīda.

Protests gan drīzāk izskatījās pēc sapulces, jo nevienam no cilvēkiem nebija rokās plakāti, tāpat arī netika izkliegti nekādi lozungi. Taču runātāji pauda atbalstu esošajai slimnīcas valdei un skaidroja, kāpēc to nevajadzētu nomainīt.

Lielākā daļa sanākušo bija tērpti baltos halātos. Bija ieradies arī Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības vadītājs Valdis Keris.

Kā ziņots, slimnīcas arodkomitejas izplatītajā paziņojumā tika uzdoti daudzi jautājumi: “Kam jānotiek, lai Veselības ministrijas ierēdņi saprastu, ka labi organizēts, sakārtots ārstniecības un aprūpes darbs, stabilitāte un apmierināts pacients ir jānovērtē? Ja tā notiktu, vai masu medijos būtu parādījusies baumu līmeņa informācija par Stradiņa slimnīcas klusu, varētu pat teikt, slēptu valdes nomaiņu? Vai varbūt tā ir politiska spēlīte ar nosaukumu – “ieliec savus partijas biedrus vadošos amatos”?”

Arodkomiteja arī uzsvēra, ka Stradiņa slimnīca ir slimnīca ar vēsturi, vārdu un, pateicoties darbiniekiem, ar nākotni, turklāt slimnīcas galvenā vērtība ir tās darbinieki, arī kadru mainība Stradiņa slimnīcā ir ļoti neliela. Slimnīcā ir skaidri redzama un zināma personāla vadības stratēģija, algu politika. Darbinieki ir informēti par notiekošo slimnīcā, par jauno ēku celtniecības plāniem un nākotnē paredzamo darbu jaunuzceltajos slimnīcas korpusos, kas ļaus vēl ātrāk un kvalitatīvāk apkalpot pacientus un paplašinās pakalpojumu klāstu.

“Tas viss nebūtu iespējams bez esošās valdes Modra Dzenīša un Raimonda Briča sastāvā, kuri pierādījuši, ka spēj veiksmīgi vadīt šo sarežģīto procesu,” teikts arodkomitejas paziņojumā.

Arodkomiteja arī aicina sabiedrību aizdomāties: “Ja slimnīcas valdē tiks ievietotas paklausīgas, Veselības ministirjai pietuvinātas personas ar mērķi akli samazināt tēriņus, kas notiks ar Stradiņa slimnīcas galveno principu “pacients kā prioritāte”?”

Savukārt ministrijas valsts sekretārs Rinalds Muciņš aģentūrai LETA nevēlējās komentēt iespējamo slimnīcas vadības maiņu, jo šie lēmumi tiks pieņemti dalībnieku sapulcē, kas notiks ministrijā 28.aprīlī. Viņš uzsvēra, ka slimnīcas vadība un tās darbs, kā arī citi slimnīcas rādītāji tiek vērtēti, jo 30.aprīlī beigsies divu slimnīcas valdes locekļu pilnvaru termiņš.

Pilnvaras šomēnes beigsies valdes priekšsēdētājam Dzenītim un valdes loceklim Bricim.

Jau ziņots, ka 11.aprīlī Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ārkārtas dalībnieku sapulcē par slimnīcas trešo valdes locekli tika apstiprināta Rūta Valtere.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+