Mobilā versija
Brīdinājums +5.9°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
6. februāris, 2015
Drukāt

Strasbūrā atklās Mākslas akadēmijas izstādi “Brokastis Eiropā”

Foto: LETAFoto: LETA

No 10. līdz 15. februārim Strasbūrā Latvijas dienu ietvaros notiks Latvijas Mākslas akadēmijas mācībspēku izstāde “Brokastis Eiropā”, kurā izstādīti apgleznoti porcelāna šķīvji un fotogrāfijas, ar aizraujošiem ceļojumu iespaidiem, portālam LA.lv pastāstīja LMA sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Raita.

Izstāde saistāma ar darbnīcas “Baltars” porcelāna apgleznošanas tradīcijām – tehniska meistarība savijās ar jaunu formālu un tematisku izteiksmes veidu meklējumiem. LMA mākslas meistari katrs savā neatkārtojamā rokrakstā izveidojuši aizraujošu ceļojumu stāstu krājumu.

Izstāde “Brokastis Eiropā” piedalās vairāk nekā trīsdesmit Latvijas Mākslas akadēmijas pedagogi, kas ir izcili katrs savā mākslas jomā: gleznotāji, keramiķi, tekstilmākslinieki, stikla mākslinieki, modes mākslinieki, grafiķi, dizaineri, tēlnieki un citi, pastāstīja Raita.

Latvijas dienas Strasbūrā rīko Latvijas pārstāvniecība Eiropas Padomē sadarbībā ar Eiropas Parlamentāro Asociāciju, Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariātu un Latvijas Mākslas akadēmiju.

Atbalstu pasākuma īstenošanā sniedz Elzasas Reģionālā padome, Lejasreinas departaments un Strasbūras dome. Izstāde “Brokastis Eiropā” iekļauta Latvijas prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+