×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. septembris, 2012
Drukāt

Straujuma aicina ES atbalstīt lauku attīstību Latvijā

Foto- LETAFoto- LETA

Eiropas Savienībai (ES) ir jādomā par ekonomiskajiem aspektiem, lai veicinātu lauku teritoriju apdzīvotību un attīstību Latvijā un citās Baltijas valstīs, Kiprā notiekošajā ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes neformālajā sanāksmē norādīja zemkopības ministre Laimdota Straujuma.

Kā biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Zemkopības ministrijas pārstāvji, Straujuma sanāksmē sacīja, ka Latvijas lauksaimniekiem ir nepieciešams papildu ES atbalsts augsnes auglības paaugstināšanai, tostarp meliorācijas sistēmu sakārtošanai un uzlabošanai.

“Pirmais būtiskais solis situācijas uzlabošanai ir vienlīdzīgu tiešo maksājumu nodrošināšana visu dalībvalstu lauksaimniekiem no 2014.gada, novēršot pašreizējo situāciju, kad Baltijas valstu lauksaimnieki saņem netaisnīgi zemus maksājumus. Pieaugot tiešmaksājumu līmenim un rodot iespēju sniegt atbalstu meliorācijai un augsnes auglības uzlabošanai, Latvijas lauksaimnieki būtu ieinteresēti apstrādāt lielākas platības un atgūt patlaban pamestās lauksaimniecībā izmantojamās zemes platības,” sacīja ministre.

Tāpat padome sprieda par pārtikas ražošanu Eiropā un atjaunojamo resursu saglabāšanu. Kipras prezidentūras sagatavotajā dokumentā uzsvērtas problēmas saistībā ar klimata pārmaiņām, kas izraisa augsnes noplicināšanos un ūdens trūkumu un negatīvi ietekmē pārtikas nodrošinājumu pasaulē, kam sekas ir pārtikas trūkums un lauksaimniecības produktu cenu pieaugums. Saskaņā ar prognozēm pieprasījums pēc pārtikas produktiem pasaulē līdz 2050.gadam pieaugs par 70%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+