Mobilā versija
Brīdinājums +3.0°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
2. februāris, 2015
Drukāt

Straujuma pieļauj RS braukšanas tarifa samazināšanos, ja tā noteikšanu uzticētu SPRK

Foto: LETAFoto: LETA

SIA "Rīgas satiksme" maršruta autobusi.

Ja pašvaldības uzņēmuma “Rīgas satiksme” (RS) sabiedriskā transporta braukšanas tarifu noteikšanu uzticētu Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK), tarifi samazinātos, to šodien pēc koalīcijas sadarbības padomes sēdes pieļāva Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Koalīcija 9.februārī lems par ideju nodot “Rīgas satiksmes” sabiedriskā transporta braukšanas tarifu noteikšanu SPRK. Koalīcija kopumā pozitīvi vērtē šo ideju, taču par to vēl tiks lemts, jo Zaļo un zemnieku savienība pamatoti lūgusi saņemt SPRK rakstisku atzinumu par priekšlikuma atbilstību likumdošanai, norādīja premjerministre.

Sadarbības padomes sēdē notikusi diskusija, vai vienas pilsētas sabiedriskā transporta tarifu jautājums būtu nododams SPRK, bet nav bijusi saruna par citu institūciju iesaisti. Tā Straujuma atbildēja uz jautājumu, kāpēc tarifu noteikšana varētu tikt uzticēta regulatoram, nevis kādai citai ar nozari saistītai institūcijai.

Jau ziņots, ka Rīgas domes “Vienotības” deputāti aicina nodot pašvaldības uzņēmuma “Rīgas satiksme” sabiedriskā transporta braukšanas tarifu noteikšanu SPRK, informēja “Vienotības” frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists Nils Josts.

Savukārt SPRK padomes priekšsēdētājs Valdis Lokenbahs norādīja, ka sabiedriskā transporta biļešu tarifu noteikšana drīzāk jāvērtē šajā jomā kompetentām institūcijām. Viņš piebilda, ka, ja deputātiem ir priekšlikums mainīt pastāvošo braukšanas maksas noteikšanas kārtību sabiedriskā transporta nozarē, ir nepieciešams izvērtēt visus aspektus – gan juridiskos, gan ekonomiskos, gan institucionālos.

Pievienot komentāru

Diena pēc traģēdijas Maltas lidostā: Aculiecinieces stāstsLidostā Maltā pašlaik joprojām atrodas ap 20 latviešu, gaidot izlidošanu, kas tika atcelts vakar notikušās aviokatastrofas dēļ. Starp viņiem ir arī Maija
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (21)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+