×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. maijs, 2012
Drukāt

Straujuma rosina pārtikas produktiem piemērot 12% PVN likmi

straujuma4

Lai veicinātu vietējo pārtikas ražotāju konkurētspēju, zemkopības ministre Laimdota Straujuma rosinājusi samazināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi pirmās nepieciešamības pārtikas produktiem no pašreizējiem 22% līdz 12%.

Par to pēc šodien notikušās Pārtikas nozares padomes sēdes biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāvji.

Pēc sēdes ZM Finanšu ministrijai ir nosūtījusi vēstuli, kurā informē, ka ZM un lauksaimnieku un pārtikas ražotāju organizācijas ierosina no 2013.gada pārtikai, kurai ir īss realizācijas termiņš, piemērot PVN samazināto likmi 12% apmērā līdzšinējo 22% vietā.

“PVN samazināšana pārtikas produktiem mazinās pārtikas preču mazumtirdzniecības cenas. Pirmkārt, iegūs iedzīvotāji, jo pārtika kļūs lētāka, otrkārt, uzņēmēji, jo nodokļa samazināšana dos papildu apgrozāmos līdzekļus un būs stimuls vietējiem ražotājiem attīstīt ražošanas apjomus,” norādīja Straujuma.

Viņa arī akcentēja, ka, palielinoties pārtikas produktu ražotāju pieprasījumam pēc izejvielām – lauksaimniecības produktiem, tiks veicināta efektīvāka lauksaimniecības zemes apstrāde, iedzīvotāji tiks rosināti nodarboties ar lauksaimniecību. Iznākumā process pozitīvi ietekmēs ekonomisko izaugsmi un ieguvēja būs valsts tautsaimniecība kopumā.

Pārtikas nozares padomē nolemts sadarbībā ar ekonomistiem un lauksaimniecības un pārtikas produktu ražošanas nozares speciālistiem sagatavot situācijas izvērtējumu un konkrētu piedāvājumu Finanšu ministrijai uz 2013.gada valsts budžeta likumprojekta sagatavošanu par samazinātās PVN likmes piemērošanu pārtikai ar īsu uzglabāšanas termiņu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+