×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
5. februāris, 2014
Drukāt

Straujuma uzdos EM izvērtēt, kāpēc pieaugs “Latvenergo” elektrības cenas (3)

Straujuma_KM_3

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) ar rezolūciju uzdos Ekonomikas ministrijai (EM) izvērtēt, kāpēc pieaugs “Latvenergo” elektrības cenas – vai tas notiks liberalizācijas vai citu iemeslu dēļ, šodien žurnālistiem sacīja premjerministre.

Viņa norādīja, ka acīmredzot cenas pieaugs ne jau liberalizācijas dēļ, taču par to būs jāveic izvērtējums.

No EM un “Latvenergo” pārstāvju teiktā ir skaidrs, ka tarifu pieaugums būtu vienalga – neatkarīgi no tā, vai notiek tirgus liberalizācija vai arī “Latvenergo” iet pie regulatora un prasa tarifu paaugstināšanu, skaidroja Straujuma.

Tomēr viņa lūgs EM izvērtēt, vai cenas nekāps, ja liberalizācija tiks atlikta.

Kā ziņots, no 1.aprīļa Latvijas mājsaimniecībām elektroenerģija būs jāpērk brīvajā tirgū. Tādējādi elektrības cena atsevišķām mājsaimniecībām pieaugs pat par 40%.

Ņemot vērā minēto, koalīcijas partijās sākusies diskusija par iespēju mainīt elektroenerģijas tirgus liberalizācijas nosacījumus mājsaimniecībām vai citādi slāpēt gaidāmā cenu pieauguma ietekmi uz iedzīvotāju tēriņiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Latvenergo ir oficiāli atzīts kā veiksmīgākais valsts uzņēmums Latvijā kas strādā ar ievērojamu ikgadēju peļņu. Kāpēc tad viņam jāpaceļ cenas pašmāju cilvēkiem? Peļņa uz nabago rēķina.

  2. Latvijas Avīze / 2014-01-27 / izlasi rakstu
    ”Parakstīšanās, kas maina pasauli” un informāciju:

    Interneta portālā “ManaBalss” ievietota Iniciatīva “PAR PIESPIEDU NOMAS ZEMES KADASTRĀLO VĒRTĪBU”, kas vērsta uz nomas maksas samazināšanu par zemi zem mājām un/vai būvēm. Lai likumprojektu nosūtītu izskatīšanai Saeimā, nepieciešams ar internetbankas starpniecību savākt ne mazāk kā 10 000 pilsoņu parakstu no 16 gadiem.

  3. Katrs starpnieks – tas ir 10% par to, ka ir starpnieks un varbūt pat vairāk… un visa pētīšana. Protams arī strapniekam ir jādalās par izkārtojumu… un dalās ar to, kurš veicina un kurš pieņem lēmumus par obligātu starnieku klātbūtni.

Draugiem Facebook Twitter Google+